РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000642537<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lubyanova I. P. 
Disorders of iron metabolism in lead exposure (clinical and experimental studies) = Порушення метаболізму заліза при експозиції свинцем (клініко-експериментальні дослідження) / I. P. Lubyanova, S. P. Lugovskiy, O. M. Mykhaylyk, N. A. Dudchenko // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2016. - № 1. - С. 31-39. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Останнім часом у сучасній науковій літературі піднімаються та активно обговорюються питання щодо ролі свинцю в розвитку перевантаження організму залізом. При цьому порушення обміну гемового та негемового заліза в організмі при свинцевій інтоксикації залишаються ще не вивченими. Мета дослідження і вивчити особливості обміну гемового та негемового заліза в працівників, експонованих на виробництві свинцем, а також морфологічні прояви розвитку гемосидерозу при експериментальній свинцевій інтоксикації в щурів. Об'єктом клінічних досліджень були 19 працівників заводу художнього скла, віком (42 +- 11) років (основна група), які зазнавали виробничого впливу свинцю на виробництві, а також 17 працівників контрольної групи, віком (40 +- 14) років. У всіх працівників за допомогою кількісного методу електронно-спінового резонансу (ЕСР) у цільній крові, її плазмі та лейкоцитах вивчали показники обміну заліза: концентрацію заліза ферритину, а також концентрацію вільного та звіязаного з залізом трансферину. Об'єктом експериментальних досліджень були 36 самців білих щурів лінії Вістар, які використано для відтворення моделі гострої, підгострої та хронічної інтоксикації свинцем для морфологічної оцінки порушень обміну заліза (III). Для цього з залитих у парафін шматочків печінки та селезінки щурів готували мікротомні зрізи, на яких проводили гістохімічну реакцію Перлса. Показано, що професійний контакт зі свинцем призводить до статистично значимого (<$E р~<<~0,05>) порівняно з контролем збільшення концентрації заліза в сироватці крові, у клітинах крові трансферину, насиченого залізом, та ступеня (%) насичення трансферину залізом, що сприяє розвитку перевантаження організму залізом. На це також вказують результати проведених експериментальних досліджень, які в печінці щурів виявили розвиток різного ступеня вираженості інтерстиціального гемосидерозу, а в селезінці, відповідно, вираженого гемосидерозу червоної пульпи органа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.4-29 + Р252.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського