РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000643058<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фадєєнко Г. Д. 
Роль харчових волокон у профілактиці серцево-судинних захворювань : (огляд) / Г. Д. Фадєєнко, Г. С. Ісаєва, Л. А. Рєзнік // Серце і судини. - 2016. - № 4. - С. 104-109. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Один із найефективніших напрямків профілактики серцево-судинних захворювань (ССЗ) - прихильність до здорового та повноцінного харчування. В огляді наведено результати клінічних досліджень та метааналізів, які свідчать про наявність зв'язку між споживанням харчових волокон і ризиком розвитку ССЗ, а також летальністю від них. Показано, що збільшення споживання клітковини зменшує ризик виникнення ССЗ. Найбільший зв'язок встановлено для нерозчинних волокон і волокон із зернових. Клітковина, джерелом якої є фрукти, зменшує ризик ССЗ у цілому, але не впливає на ризик виникнення ішемічної хвороби серця. Аналіз залежності між дозою споживаної клітковини та показниками летальності показав, що збільшення споживання харчових волокон на 10 г на добу асоціюється зі зниженням смертності від ССЗ на 9 % та від ішемічної хвороби серця - на 11 %. Проаналізовано найвагоміші патогенетичні механізми сприятливого впливу клітковини на серцево-судинну систему.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського