РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000643471<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гудим М. С. 
Особливості хірургічного видалення сфеноорбітальних менінгіом / М. С. Гудим, Д. В. Щеглов, А. А. Обливач // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 4. - С. 77-85. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості хірургічної техніки та проаналізувати результати лікування пацієнтів із сфеноорбітальними менінгіомами (СОМ). Проведено ретроспективний аналіз результатів комплексного обстеження та хірургічного лікування 35 пацієнтів (30 жінок, 5 чоловіків) із СОМ, госпіталізованих та прооперованих у відділенні нейрохірургії № 2 Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у період з 2000 до 2015 рр. Усі пацієнти мали менінгіоми крила клинопордібної кістки з поширенням на орбіту. Проаналізовано такі показники, як вік, стать, гострота зору до і після операції, тривалість симптомів до операції, екзофтальм, очний біль та інвазія кавернозного синуса. Вивчено висновки операційних протоколів. Проаналізовано результати лікування та спостереження в післяопераційному періоді. Середній вік пацієнтів становив 48,3 року (від 31 до 69 років). Доопераційний зоровий дефіцит мав місце у 20 пацієнтів. Чотирнадцять (40 %) хворих відзначали періорбітальний біль до операції. П'ять пацієнтів не мали екзофтальму, 14 - мали м'який екзофтальм (<< 4 мм), 16 - виражений екзофтальм (>> 4 мм). Тотальної резекції пухлини досягнуто у 13 (37 %) пацієнтів, майже тотальної резекції з невеликими залишками в кавернозному синусі, періорбіті або верхній орбітальній щілині - у 16 (46 %), субтотальної резекції - у 6 (17 %). Післяопераційну гіпестезію трійчастого нерва відзначено у 9 (25,7 %) пацієнтів, повний параліч окорухового нерва після операції - в 1 (3 %), частковий параліч окорухового нерва - у 2 (5,7 %). Установлено, що доопераційний візуальний дефіцит був єдиним клінічним параметром, який впливав на післяопераційний візуальний результат (p = 0,03). Середня тривалість спостереження становила 20,2 міс. У 13 (37,1 %) пацієнтів відзначено продовжений ріст після субтотального видалення, в одного з них виявлено атипову менінгіому. Шість пацієнтів одержували променеву терапію у випадку рецидиву, решті пацієнтів проведено повторну операцію. У післяопераційний період 65 % пацієнтів відзначили поліпшення зору до нормального рівня. Значний регрес екзофтальму спостерігали у 83,3 % хворих. Біль в оці регресувавувсіх випадках. Нейропатію трійчастого нерва спостерігали у 25,7 % пацієнтів. Висновки: радикальне видалення ураженої кістки сприяє ширшій резекції ураженої твердої мозкової оболонки й інтрадурального компонента пухлини, що надає змогу забезпечити тривалий контроль над ростом пухлини. У нашій серії із середнім терміном спостереження 20,2 міс у 62,8 % пацієнтів не відзначено рецедиву пухлини або продовженого росту з її залишків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.96 + Р569.627

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського