РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000643570<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вринчану Н. О. 
Кандидоз. Проблеми та перспективи антифунгальної терапії. (Ч. I) : (огляд) / Н. О. Вринчану // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 6. - С. 3-11. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Огляд літератури узагальнює інформацію щодо захворювань, обумовлених умовно-патогенними грибами роду Candida, факторів ризику їхнього виникнення та розповсюдженості. Наведено дані щодо найпоширеніших поверхневих кандидозів, а саме уражень слизових оболонок, шкіри та нігтів, зазначено прояви таких патологій та їх основних збудників. Представлено аналіз даних літератури щодо частоти виникнення, етіологічних факторів розвитку системних кандидозів (кандидемій, патологій внутрішніх органів) та летальності. Особливу увагу приділено змінам клітинної та гуморальної ланок імунної системи у хворих на кандидози різної локалізації та проблемі розвитку мікогенної алергії. Представлені дані свідчать про здатність грибів роду Candida викликати широкий спектр клінічних патологій - від уражень шкіри та слизових оболонок до септичних станів з тяжким перебігом та високою летальністю, а основним фактором ризику їх розвитку є порушення місцевих або системних механізмів протиінфекційного захисту. Зазначено, що в більшості випадків збудником кандидозів є С. albicans, проте останніми роками зростає роль С. non-albicans: C. parapsilosis, C. glabrata, C. tropicalis, C. krusei тощо, які проявляють значно нижчу чутливість до антимікотиків, що призводить до зниження ефективності сучасних антифунгальних засобів та зумовлює необхідність розробки та впровадження нових підходів до фармакотерапії кандидозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р517.42-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського