РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000643920<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мазур І. П. 
Особливості перебігу генералізованого пародонтиту при ревматоїдному артриті / І. П. Мазур, І. І. Білозецький // Укр. ревматол. журн.. - 2014. - № 3. - С. 59-63. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

У дослідженні обстежено 115 хворих на ревматоїдний артрит (РА), в яких визначали ступінь генералізованого пародонтиту (ГП) і показники суглобового статусу; рівні С-реактивного протеїну (СРП) та ревматоїдний фактор (РФ) методом латекс-аглютинації, титр антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду (анти-ЦЦП) методом ELISA, проаналізовано зв'язок цих параметрів зі статтю, віком, тривалістю захворювання. Найстарший вік констатовано у пацієнтів із ГП III ступеня, а наймолодші демонстрували здоровий пародонт та ГП I ступеня. У більшості жінок у постменопаузальний період відзначали ГП III ступеня з достовірною різницею (p = 0,0286). Серед пацієнтів із мінімальною активністю РА не було обстежених із ГП III ступеня, серед хворих на РА II ступеня активності частка їх із ГП різного ступеня розподілилася з невеликими відмінностями, хоча за відсотковим значенням превалювали хворі з ГП II ступеня. Найбільша кількість пацієнтів, яка становила групу максимальної активності РА, були представлені ГП III ступеня. Рівень СРП був достовірно вищим у пацієнтів із ГП II і III ступеня, причому при II ступені він був у 1,9 раза (p0-II = 0,0001), а при III ступені - в 2,06 раза (p0-III = 0,0001) вище норми. За умов позитивності анти-ЦЦП кількість хворих із ГП III ступеня достовірно більша, ніж із I (pI-III = 0,0116) і II (pII-III = 0,0021) ступенями. Частота виявлення ГП за умов РА зростає серед жінок, особливо в постменопаузальний період, та з віком хворих незалежно від статі. Рівні СРП, анти-ЦЦП і РФ корелюють зі ступенем ГП і виявляються значно підвищеними у пацієнтів із тяжким перебігом пародонтиту. Пацієнти із серопозитивним РА мають статистично значущий вищий ризик формування ГП і в 2,5 раза частіше хворіють на ГП, ніж із серонегативним РА.



Шифр НБУВ: Ж22938 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського