РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000644252<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кізілова Н. М. 
Дослідження хвильових та стаціонарних течій рідини у розгалужених системах трубок з ускладненими властивостями : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Н. М. Кізілова; НАН України, Ін-т гідромеханіки. - Київ, 2015. - 36 c. - укp.

Досліджено закономірності розподілення тиску та швидкостей рідини, поширення і відбиття хвиль. Вперше проведено порівняльне дослідження процесів розповсюдження хвиль тиску і швидкості в багатошарових товстостінних трубках за різними граничними умовами на основі лінійних та нелінійних 1d та 2d моделей. Виявлено кооперативні явища, які виникають у самоподібних розгалужених системах трубок: резонансні властивості, негативне відбиття хвиль та підсмоктувальний ефект, який спричиняє підвищення провідності розгалуженої системи трубок як хвилевода. Вивчено умови стійкості стаціонарного руху рідини багатошаровою в'язкопружною трубкою з анізотропного матеріалу за різних граничних умов на зовнішній поверхні та режимів течії. Показано можливість усунення абсолютної нестійкості різних режимів течії рідини багатошаровими в'язкопружними трубками за рахунок певного вибору реологічних параметрів шарів стінки трубки. Розроблено модель мікроциркуляторної комірки як основної структурної одиниці будови тепломасообмінних систем з урахуванням осмотичних явищ. Розроблено моделі для обчислення параметрів оптимальної комірки, де одержується рівномірний розподіл рідини в об'ємі комірки з мінімальними витратами енергії. Досліджено принципи будови оптимальних провідних систем, які доставляють рідину до розподіленої системи споживачів. Вперше показано, що принципи конструкції систем транспорту рідини в природі єдині як для стаціонарних, так і для хвильових течій, і відповідають параметрам оптимальних трубопроводів. На основі розроблених моделей показано, за рахунок яких механізмів такі провідні системи можуть утворюватися в біологічних тканинах, які зростають.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.311 в641,022 + В253.320.22 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412656 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського