РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000644419<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трембовецька О. М. 
Діагностика морфофункціональних особливостей міокарда лівого шлуночка в нормі і при різних варіантах порушення внутрішньосерцевої гемодинаміки на основі Спекл-трекінг ехокардіографії : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.04 / О. М. Трембовецька; НАМН України, Нац. ін-т серцево-судин. хірургії ім. М.М. Амосова. - Київ, 2016. - 32 c. - укp.

Надано нові дані щодо особливостей траєкторії систоло-діастолічного руху кожного сегменту лівого шлунка (ЛШ) і встановлено морфофункціональні зв'язки, що забезпечують цей рух, в нормі, при первинній патології міокарда у хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію (ГКМП) і дилатаційну кардіоміопатію (ДКМП) і при змінах міокарда, обумовлених перевантаженням ЛШ об'ємом і тиском. Вперше одержано нові дані щодо будови нормального міокарда, а саме: виявлено передній аорто-трабекулярний м'язовий пучок, що сприяє продольному зміщенню базальних сегментів у момент систоли, а також - вигнанню крові з ЛШ в аорту. Виявлено вертикальний задньо-базальний м'язовий тяж, що відповідає за ротацію базальних сегментів. Також запропоновано новий принцип будови міокарда, згідно з яким траєкторія руху кожного відділу стінки ЛШ залежить не лише від напряму м'язових волокон компактного міокарда, але і від структур, які слугують для них точкою опори. Вперше показано, що в основі базальної форми ГКМП лежить зміщення аорто-трабекулярного пучка кардіоміоциту (КМЦ) в бік міжшлуночкової перетинки (МШП), що супроводжується зміною послідовності скорочення: базальні сегменти, на відміну від норми, скорочуються раніше апікальних. Вперше одержано дані, що пояснюють різке наростання ознак серцевої слабкості при виникненні блокади лівої ніжки пучка Гіса (БЛНГ) за рахунок зникнення компонента скручування складної траєкторії руху ЛШ в результаті зміни напряму обертання апікальних сегментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського