РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000644875<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Церклевич А. 
Апроксимація висот фізичної поверхні Землі двовісним і тривісним еліпсоїдами / А. Церклевич, О. Заяць, Є. Шило // Геодинаміка. - 2016. - № 1. - С. 40-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В науках про Землю широкого значення набувають планетарні задачі. Мета роботи - вдосконалення методики та створення оптимального алгоритму для апроксимації поверхні літосфери Землі дво- та тривісним еліпсоїдами для дослідження динаміки зміни її фігури. Класичні підходи визначення фігури Землі передбачають визначення еліпсоїда обертання, що найкраще описує поверхню геоїда, або ж квазігеоїда. Такий підхід забезпечує вихідну поверхню відліку для багатьох референцних систем. Для вивчення геодинамічних процесів у планетарному масштабі актуальними є питання визначення розмірів та орієнтування такого еліпсоїда, який найбільш близько підходив би до поверхні літосфери Землі. Розв'язок цієї задачі розглянуто на прикладі апроксимації висот поверхні літосфери дво- та тривісним еліпсоїдом. Описані алгоритми застосовано для апроксимації висот моделі геоїда EGM2008 і ЦМР ETOPO1. Висоти моделей усереднюються в межах трапецій 5<^>o x 5<^>o. На підставі цих даних знайдено параметри дво- та тривісного еліпсоїдів. Для перевірки алгоритмів розв'язку цих задач застосовано порівняльний аналіз результатів апроксимації за допомогою запропонованих методів. Одержані результати та їх порівняльний аналіз з параметрами еліпсоїда, встановлених у геодезичних датах, свідчать про те, що запропоновані алгоритми апроксимації є достовірними і їх можна використовувати для дослідження планетарної динаміки фігури Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського