РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645037<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Генега А. Б. 
Вплив амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону на мембранозв'язані процеси зародків в'юна / А. Б. Генега, М. В. Бура // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 2. - С. 28-33. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За дії амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону відбуваються достовірні дозозалежні зміни активності мембранозв'язаного ензиму зародків. Найбільший інгібувальний вплив виявлено за наявності в середовищі інкубації біологічно активної речовини в концентрації 10<^>6 М, тоді як внесення в середовище аланінового похідного 1,4-нафтохінону в низьких концентраціях (10<^>-8 М) зумовлює підвищення активності Na<^>+, K<^>+-АТФази зародків у порівнянні з контролем на 330 хв розвитку. Очевидно, в низьких концентраціях біологічно активні амінокислотні похідні 1,4-нафтохінону здатні включатися в метаболічні процеси зародків, підвищуючи інтенсивність процесів обміну у зародків, які в цей час інтенсивно розвиваються та ростуть. Результати ультраструктурних досліджень свідчать, що за умов впливу аланінового похідного 1,4-нафтохінону значні зміни не відбуваються. За концентрації 10<^>-6 М змінюються субмікроскопічні структури, які беруть участь у синтезі білка, кількість, розміщення та електронна щільність рибосом, спостерігається часткова деструкція мітохондрій, що провокує порушення внутрішньоклітинної біоенергетики. Ймовірно, наслідками таких змін може бути порушення активного транспорту іонів. Таким чином, амінокислотні похідні 1,4-нафтохінону є перспективними для використання у фармацевтичній промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.5*801-642:Г252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського