РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645045<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чернишов В. П. 
Лабораторна діагностика хронічної гранульоматозної хвороби: порівняння двох методів / В. П. Чернишов, Л. В. Стамболі, Д. В. Осипчук, Л. І. Чернишова, Б. В. Донськой // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 2. - С. 77-83. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - порівняти результати дослідження продукції активних форм кисню (АФК) гранулоцитами за допомогою двох методів - тестом нітро-синього тетразолю (НСТ) і тестом із дигідрородаміном-123 (ДГР-123) - у дітей із інвазивними бактеріальними інфекціями та дітей із хронічною гранульоматозною хворобою. Проведено дослідження кисневого вибуху гранулоцитів за двома методами. До 1-ї групи увійшли діти з інвазивними бактеріальними інфекціями (n = 26) віком від 4 до 16 років; до 2-ї групи - діти з хронічною гранульоматозною хворобою (n = 4) віком 6 - 14 років. Діагноз визначено на основі клінічних і лабораторних даних. У двох дітей діагноз підтверджений генетично (одна дівчинка з автосомно-рецесивною формою успадкування, один хлопчик із Х-зчепленою ХГХ), у двох інших дітей - проведено генетичне дослідження. До 3-ї групи віднесено здорових дітей віком 3 - 13 років (n = 10), у яких не зафіксовано гострих, рекурентних або хронічних захворювань та які протягом трьох місяців не хворіли на інфекційні захворювання, а також не одержували лікування антибактеріальними та імуномодулюючими препаратами з будь-якої причини. Висновки: результати порівняння двох методів демонструють, що як НСТ-тест, так і тест із ДГР-123 відображають знижену продукцію АФК у хворих на ХГХ і середні значення відсотка клітин-продуцентів у групі дітей з ХГХ достовірно нижчі у порівнянні з іншими групами. Проте тест із ДГР-123 більш чутливий і достовірний у діагностиці цієї патології. Принцип тесту з ДГР-123 подібний до НСТ-тесту і гранулоцити активують і, завдяки барвникам, які відображають активність кисневого вибуху, оцінюють функціональний стан гранулоцитів. Водночас тест із ДГР-123 має низку переваг над НСТ-тестом. Процедура виконання тесту з ДГР-123 швидша і час проведення тесту й аналізу результатів займає не більше години. У тесті з ДГР-123 на проточному цитофлюориметрі для аналізу береться не менше 10 000 клітин, у порівнянні з НСТ-тестом (лише 200 клітин). Якісний НСТ-тест вимагає професійного досвіду та навичок для візуального визначення та підрахунку активованих клітин, тоді як результати тесту з ДГР-123 подаються у вигляді гістограм, що надає змогу об'єктивно оцінити результати. Таким чином, тест із ДГР-123 є більш якісним і надійним методом лабораторної діагностики хронічної гранульоматозної хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського