РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645048<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Родинський О. Г. 
Моносинаптичні відповіді вентральних корінців спинного мозку на ранніх термінах постденерваційної спінальної гіперрефлексії / О. Г. Родинський, І. О. Гутнік, О. Ю. Клименко, Т. В. Демченко, А. І. Петренко, О. Ю. Кузуб // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 3. - С. 5-10. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити біоелектричні властивості моносинаптичних рефлекторних дуг спинного мозку (СМ) у інтактних тварин і за умов експериментальної компресійної нейропатії (КН) на 1-шу, 3-тю, 5-ту, 7-му, 10-ту добу після перев'язування сідничного нерва. Дослідження проведено на 40 статевозрілих щурах лінії Вістар віком 6 - 8 міс масою 180 - 250 г. Тварин було розподілено на 2 групи: "інтактні щури" (n = 10) - тварини з модельованою КН і далі "модель" (n = 30). КН моделювали, перев'язуючи сідничний нерв на рівні верхньої третини стегна шовковою лігатурою під ефірним наркозом. У гострий експеримент тварин брали на 1-шу, 3-тю, 5-ту, 7-му та 10-ту добу після відтворення КН. Під тіопенталовим наркозом (50 мг/кг) проводили ламінектомію із розтином твердої мозкової оболонки. Далі проводили перерізання СМ на рівні Th12-L1 і виділяли дорзальні та вентральні корінці L5, які перетинали після виходу з хребта. Після хордотомії СМ заливали шаром вазелінової олії; тварину впродовж 3 год витримували за температурного режиму 36 -37 °C, щоб уникнути спінального шоку. Через 3 год починали відведення біоелектричної активності СМ. Подразнювальні срібні біполярні електроди розташовували на центральних відрізках дорзальних корінців СМ й наносили подразнення прямокутними імпульсами тривалістю 0,3 мс і силою від 1 до 5 порогів. Відведення моносинаптичного розряду вентрального корінця (МР ВК) проводили за допомогою біполярних електродів із реєстрацією на персональний комп'ютер за допомогою аналого-цифрового перетворювача. Аналізували такі параметри МР ВК: поріг (П), хронаксію, латентний період (ЛП), амплітуду й тривалість МР ВК. Аналіз динаміки збудливості проводили нанесенням на дорзальний корінець стимулів зростаючої інтенсивності (від 1,1 до 2 П), явище рефрактерності досліджували за допомогою нанесення парних стимулів з інтервалом 2 - 20 мс. Результати опрацьовували за допомогою методів варіаційної статистики: обчислення показників наочності у відсотках, середнє арифметичне ряду (M) та похибку середнього (m). Достовірність оцінювали за допомогою методів непараметричної статистики (критерій Манна - Вітні). Зміни показників вважали достовірними за p < 0,05. Висновки: після відтворення експериментальної КН сідничного нерва відбуваються зміни у сегментарних структурах СМ, зокрема в мотонейронному пулі, за типом постденерваційної гіперрефлексії. Зафіксоване достовірне зменшення хронаксії МР ВК на 22 % є, найвірогідніше, наслідком деаферентації мотонейронів СМ та зниження кількості гальмівних синапсів на мембрані мотонейрона. Виявлені зміни в амплітуді МР ВК також свідчать про наявність гіперзбудливості та, ймовірно, пов'язані з біохімічними наслідками перебудови мембрани мотонейронів на тлі компресії сідничного нерва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.175*03 + Р627.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського