РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645056<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гаврилюк А. М. 
Антиспермальні антитіла у хлопчиків препубертатного віку з імунопатологією / А. М. Гаврилюк, В. В. Чопяк, Я. Є. Бойко, А. Й. Наконечний, М. Камєнічна, М. Курпіш // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 3. - С. 66-73. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета дослідження - виявити наявність, ізотип і сайти прикріплення антиспермальних антитіл у хлопчиків препубертатного віку з імунопатологією автоімунного характеру і крипторхізмом, який розвивається за типом органоспецифічної автоімунної хвороби, та ювенільний ідіопатичний артрит ЮІА і системним захворюванням сполучної тканини. Обстежено 110 хлопчиків різного віку з крипторхізмом віком від 0,5 до 13 років і 136 здорових хлопчиків відповідного віку. Обстежено також 49 хлопчиків віком від 9 до 12 років, які хворіли на ентезитасоційований артрит. Контрольна група включала 40 хлопчиків відповідного віку. Діагностику, лікування і динамічне диспансерне спостереження проводили на базі урологічного відділення Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні, урологічного кабінету консультативної поліклініки цієї установи та педіатричного відділення Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (м. Львів). Антиспермальні антитіла в сироватці крові визначали за допомогою непрямого тесту з використанням сперматозоїдів дорослих здорових чоловіків і полістиролових намистин, навантажених антитілами проти антиспермальних антитіл субтипів Ig G, Ig A та Ig M (indirect іmmunobead test IDIВТ) (Bio-Rad Laboratories, Richmond, California, USA). Конгломерати намистин і сперматозоїдів, попередньо інкубованих із досліджуваними сироватками пацієнтів, реєстрували у фазово-контрастному мікроскопі за збільшення 400 разів. Сперматозоїд вважали позитивним, якщо до нього були прикріплені дві намистини і більше, при цьому відзначали сайт прикріплення АСАТ до сперматозоїдів (голівка, проміжна частина, хвостик), а також їх ізотиповий склад - Ig A-, Ig M- чи Ig G-антитіла залежно від того, які намистини брали для реакції. Результат виражали у відсотках. Статистичне опрацювання одержаних даних проводили з використанням стандартних комп'ютерних програм (Statistica Version 6, StatSoft, Inc.; SPSS Statistics 17.0, IBM) з визначенням середнього арифметичного (М) та стандартного відхилення (SD). Висновки: у хлопчиків із крипторхізмом виявлено найвищий рівень антиспермальних антитіл ізотипу Ig A, а у хлопчиків із ЮІА - Ig M, отже, у разі крипторхізму переважає T-залежна продукція антитіл, а за ЮІА - T-незалежна. У хлопчиків із ЮІА сайт прикріплення до голівки сперматозоїда траплявся частіше, ніж у хлопчиків із крипторхізмом, сайт прикріплення до кінця хвостика в обидвох групах виявлявся на одному рівні. Концентрація антиспермальних антитіл та їх ізотипи вказують на те, що їх синтез у разі крипторхізму має специфічний характер, а за ювенільного ревматоїдного артриту антиспермальні антитіла синтезуються в результаті перехресних реакцій і є натуральними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.501 + Р696-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського