РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорук Р. С. 
Розвиток організму та його гемопоетична і репродуктивна функції у самиць щурів F1 за дії різних доз цитрату германію / Р. С. Федорук, М. І. Храбко, І. Й. Сейфулліна, О. П. Долайчук // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 4. - С. 5-11. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - з'ясувати порівняльний вплив різних доз цитрату Ge, одержаного за допомогою методів нанотехнології та хімічного синтезу, на розвиток організму самиць щурів F1 і показники їх гемопоетичної та репродуктивної здатності. Дослідження проведено у віварії Інституту біології тварин НААН на білих лабораторних щурах-самицях, розподілених на 5 груп за принципом аналогів, по 4 - 5 тварин у кожній. I група (контрольна) одержувала збалансований стандартний раціон (СР) зі згодовуванням гранульованого комбікорму впродовж усього періоду досліджень і споживанням води без обмеження. Тваринам II - V дослідних груп згодовували СР і випоювали Ge цитрат. II група одержувала СР + наногерманій цитрат (НGeЦ), виготовлений за нанотехнологічним методом, із розрахунку 10 мкг Ge/кг маси тіла, III група - СР + 20 мкг Ge/кг м. т. з НGeЦ; IV група - СР + 200 мкг Ge/кг м. т. з НGeЦ; V група - СР + 2000 мкг Ge/кг м. т. з цитрату германію хімічно синтезованого (ЦGeХС). Висновки: на підставі аналізу одержаних результатів експериментальних досліджень зроблено висновок, що тривале застосування самицям щурів F1 різних доз цитрату Ge, одержаного за допомогою нанотехнологічного і хімічного методів, зумовлює виражену біологічну дію з вірогідними змінами показників розвитку організму, його гемопоетичної та репродуктивної здатності у період вагітності. Біологічна дія цитрату Ge характеризується: підвищенням показників маси тіла на 13 - 25 % у самиць на 110-ту добу розвитку організму та коефіцієнтів маси їх легень у період вагітності у всіх дослідних груп, а нирок - II і III груп, зростанням маси серця і печінки вагітних самок IV групи, а також кількості еритроцитів і показника гематокриту в II і III групах, гемоглобіну - II і V, лейкоцитів, лімфоцитів і моноцитів - II, III і V, гранулоцитів - II групах, нижчим рівнем загальної загибелі ембріонів і плодів за дії 20 і 200 мкг Ge, але вищим і за дози 2 мг Ge/кг маси тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641:Г124.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського