РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645086<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибакова Т. О. 
Зовнішньоторговельні відносини між Україною та Європейським Союзом в рамках створення Зони вільної торгівлі / Т. О. Рибакова // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2017. - Вип. 32/1. - С. 185-193. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичні засади та практичні аспекти зовнішньоторговельних відносин між Україною та ЄС в межах створення Зони вільної торгівлі; мета роботи - висвітлення сучасного стану зовнішньоторговельних відносин між Україною та ЄС в межах створення Зони вільної торгівлі. Під час проведення дослідження використано системно-структурний підхід, метод логічного аналізу, статистичний метод, метод графічного аналізу, метод аналогій, методи спостереження і узагальнення, метод структурування. На основі критичного аналізу зовнішньоторговельних відносин між Україною та ЄС у межах створення Зони вільної торгівлі на сучасному етапі виявлено проблеми українських підприємств ключових галузей, що забезпечують український експорт до ЄС, за умов імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Галуззю застосування результатів є подальші наукові дослідження проблем і перспектив євроінтеграції України та її входження до глобального економічного простору; навчальний процес, зокрема, підготовка відповідних розділів підручників і навчальних посібників з курсу "Європейська інтеграція України". Висновки: поглиблена та всеохоплююча Зона вільної торгівлі (ПВЗВТ) надає Україні можливість розвитку зовнішньої торгівлі з країнами ЄС через відкриття ринків та зменшення торговельних обмежень. На сьогодні ЄС є найбільшим торговельним партнером України: до країн ЄС здійснюється 37,3 % українського товарного експорту, при чому ключову роль в торговельно-економічних відносинах з Євросоюзом відіграє експорт агропродукції. До моменту вступу в дію ПВЗВТ Європейський Союз фактично забезпечив дійсно сприятливі умови для ключових галузей української економіки з високим експортним потенціалом на ринках країн ЄС. Однак динаміка зовнішньої торгівлі між ЄС і Україною від початку лібералізації торгівлі для України залишається негативною. Серед проблем вітчизняних підприємств, що не надають змогу повною мірою скористатися можливостями, наданими асиметричною торговельною лібералізацію в межах ПВЗВТ, слід відзначити невідповідність продукції та технологічних процесів європейським стандартам; відсутність коштів на модернізацію і впровадження європейських стандартів; надзвичайно висока конкуренція на ринках країн ЄС. Підгрунтям до впровадження європейських норм і стандартів в Україні мають бути лібералізація економіки, поліпшення ділового клімату, подолання корупції, вдосконалення податкової системи, розвиток фінансових інститутів, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на засадах інноваційного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського