РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645208<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dryn D. O. 
Species-related differences in the properties of receptor-operated TRPC4 channels in intestinal myocytes of rodents = Видові розбіжності властивостей каналів TRPC4 в міоцитах кишківника гризунів / D. O. Dryn, A. V. Gryshchenko, T. B. Bolton, M. X. Zhu, A. V. Zholos // Нейрофизиология. - 2016. - 48, № 4. - С. 247-256. - Бібліогр.: 39 назв. - англ.

Протеїни TRPC4 формують рецепторкеровані катіонні канали, які активуються синергічною дією на M2- та M3-ацетилхолінові рецептори, відповідно пов'язані з Gq/11- та Gi/o-протеїнами. Ці канали широко експресовані в мозку та гладеньких м'язах, де вони виконують численні функції, в тому числі забезпечуючи контроль вивільнення ГАМК із дендритів та холінергічне збудження гладеньких м'язів. Біофізичні властивості струмів через TRPC4-канали, індукованих у клітинах миші прямою дією ГТФgammaS, залишаються великою мірою невідомими. Тому автори досліджували ці канали в міоцитах тонкого кишківника миші, в яких спостерігається значний катіонний струм, опосередкований TRPC4 та названий mICAT. Порівняно властивості даного струму з властивостями краще вивченого mICAT у міоцитах морської свинки. Незважаючи на те, що катіонні струми після аплікації карбахолу за потенціалу -50 мВ (тобто за значення, близького до нормального потенціалу спокою в цих клітинах) були дуже подібними, вплив внутрішньоклітинного кальцію на відкривання досліджуваних каналів під час відведення mICAT у миші був відсутнім. Швидкість зміни мускаринової катіонної провідності, котра є визначальним фактором щодо потенціалзалежної поведінки каналів, у двох згаданих видів гризунів була практично ідентичною. Спостерігалися помітні розбіжності значень негативних потенціалів, за яких струм досягав максимуму, але максимальні щільності струмів були подібними. Найбільші відмінності було виявлено в кінетиці потенціалзалежної релаксації mICAT, котра у миші була значно швидшою. У вказаних видів гризунів використовуються дві відмінні стратегії підвищення вірогідності відкритого стану досліджуваних каналів у разі активації G-протеїнів. Середнє значення часу відкритого стану у миші було значно меншим у порівнянні з відповідним показником у морської свинки (15,1 ± 5,2 мс, n = 8, vs 80,0 ± 19,7 мс, n = 9; P < 0,01). Відповідному миші миттєва частота відкривань каналів була значно вищою, ніж у морської свинки (154,1 ± 18,8 с-1 vs 70,2 ± 7,3 с-1; P < 0,001). Ці функціональні різниці розглядаються як наслідок структурних розбіжностей відповідних послідовностей амінокислотних залишків у білках ТКРС4 двох вказаних видів гризунів. Дані розбіжності в основному сконцентровані в цитозольних C-закінченнях первинних послідовностей протеїнів TRPC4.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.247.1 + Е60*669.42*715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського