РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коцан І. Я. 
Показники когерентності ЕЕГ-ритмів у перебігу когнітивної активності як маркери креативності мислення: гендерна специфіка / І. Я. Коцан, Н. О. Козачук, І. П. Кузнєцов, А. І. Поручинський // Нейрофизиология. - 2016. - 48, № 4. - С. 305-314. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

На основі результатів психологічного тестування чоловіків і жінок віком 18 - 21-го року було розподілено на 4 групи осіб із низькою та високою продуктивністю дивергентного (креативного, нерутинного) мислення (n від 18 до 33). Результати реєстрації ЕЕГ (19 відведень) було використано для розрахунку коефіцієнтів когерентності коливань дельта-, тета-, альфа 1-, альфа2-, альфа3-, бета- та гамма-частот у парах відведень та інтегральних показників когерентності в межах передніх і задніх ділянок кори та взаємодії цих ділянок (коефіцієнтів взаємодії - КВ1 - КВ3 відповідно). ЕЕГ реєстрували в стані спокою та в перебігу розв'язання когнітивних тест-завдань конвергентного та дивергентного типів. Виявилося, що у чоловіків з вищою продуктивністю дивергентного мислення значення КВ1 (котрий характеризує когерентність асоціативних зв'язків у межах передніх ділянок кори), розраховані для осциляцій всіх частотних діапазонів ЕЕГ під час реалізації тест-завдань обох типів звичайно перевищують відповідні значення в групі "низькокреативних" чоловіків. У "висококреативних" чоловіків аналогічні перевищення спостерігались і КВ2 для низько- та середньочастотних ЕЕГ-ритмів (дельта-, тета- та альфа-). На відміну від цього значення "міжзональних" КВЗ для тета-, бета- та гамма-активності у "висококреативних" чоловіків були нижчими. У жінок обох груп подібної специфіки КВ1-КВЗ практично не спостерігалося, тобто даний аспект виявив чітку гендерну специфіку. Гендерна належність та тип виконуваного тест-завдання не були факторами, що суттєво впливають на розраховані абсолютні значення КВ. Знайдені відмінності показників когерентності, вірогідно, пов'язані з різними стратегіями виконання когнітивних завдань у чоловіків та жінок. Одержані факти надають змогу вважати, що вказані співвідношення інтегральних показників когерентності можуть використовуватись як ЕЕГ-маркери підвищеної продуктивності дивергентного мислення у чоловіків. Гнучкіші стратегії мислення у жінок, вірогідно, забезпечуються мінливішими, ніж у чоловіків, нейрофізіологічними кортикальними механізмами, які не знаходять чіткого відображення в характері інтракортикальних взаємодій, оцінюваних за показниками когерентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131 + Е70*739.177.52*715.3 в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського