РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645244<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варес Я. Е. 
Компресійна гвинтова фіксація за умов серединних переломів нижньої щелепи: раціональність, недоліки, перспективи / Я. Е. Варес, Н. І. Яремчук, А. В. Філіпський // Новини стоматології. - 2017. - № 1. - С. 51-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - узагальнення власного досвіду застосування компресійних гвинтів за умов серединних переломів нижньої щелепи у поєднанні з переломами інших локалізацій. Обстежено та прооперовано 16 пацієнтів із травматичними двобічними пошкодженнями нижньої щелепи різної локалізації, фіксацію кісткових фрагментів у фронтальній ділянці яких здійснювали за допомогою компресійних гвинтів. Відповідно до рекомендацій Всесвітньої асоціації черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу (AO CMF) протокол операції остеосинтезу у випадку подвійних переломів нижньої щелепи полягав у тому, що для перелому, локалізованого медіальніше (у даному випадку - симфіз, парасимфіз), застосовували "жорстку" фіксацію кісткових фрагментів (у даному випадку - з використанням двох компресійних гвинтів), а для перелому, що локалізувався дистальніше (кут, гілка, суглобовий відросток), - "напівжорстку" фіксацію з використанням, зазвичай, однієї титанової міні-пластини системи 2.0. Перебіг післяопераційного періоду у всіх хворих відбувався без суттєвих ускладнень. За бімануальної пальпації рухомості фрагментів у ділянці нижньощелепного симфізу/парасимфізу не спостерігали. Під час контролю оклюзії за допомогою оклюзійного паперу не виявили значного (більше, ніж 1 мм) порушення прикусу з боку пошкодження, як і суттєвих відхилень оклюзійних контактів між ураженою та контрлатеральною сторонами. Забезпечення міжфрагментарної компресії уможливило збереження усіх зубів у щілині перелому. В жодному з випадків не було констатовано таких ускладнень, як інфікування кісткової рани чи відсутність консолідації кісткових фрагментів. Висновки: остеосинтез із використанням компресійних гвинтів є перспективним та малоінвазійним способом хірургічного зієднання кісткових фрагментів. "Жорсткість" з'єднання кісткових фрагментів та їх компресія, яких досягають у разі застосування гвинтової фіксації, надають змогу відмовитись від залучення додаткової міжщелепної іммобілізації, розширити показання до залишення зубів у щілині перелому, що надзвичайно важливо в естетично значимих ділянках нижньої щелепи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського