РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645283<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузів М. І. 
Тривалість та ефективність господарського використання корів української чорно-рябої молочної породи / М. І. Кузів // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 4. - С. 47-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Тривалість господарського використання і пожиттєва продуктивність корів значною мірою визначають загальну ефективність молочного скотарства. Мета роботи - дослідити тривалість та ефективність довічного використання корів української чорно-рябої молочної породи в Західному регіоні України. Тривалість життя, тривалість господарського використання, вік у лактаціях і довічну продуктивність досліджували за матеріалами зоотехнічного обліку. Тварини української чорно-рябої молочної породи у провідних господарствах Західного регіону України характеризуються невисокою тривалістю господарського використання (3,2 - 4,3 лактації). Тривалість господарського використання і довічна продуктивність корів зумовлена генотипом, зокрема їх лінійною належністю. Найбільша тривалість життя, тривалість господарського використання, кількість лактацій та найвища продуктивність були у тварин ліній Белла 1667366.74, К. Франса 9069, С. Т. Рокити 252803 і М. Чіфтейна 95679. Тривалість та ефективність використання корів залежать від величини їх надою за першу лактацію. Найбільша тривалість життя, господарського використання і кількість лактацій були у корів, які за першу лактацію мали обсяг надою до 4000 кг молока. Найвища довічна продуктивність була у корів, які за першу лактацію мали надій 6000 - 6999 кг молока. Довічний надій тісно корелює з тривалістю життя, тривалістю господарського використання, кількістю лактацій за життя і надоєм за один день життя. Позитивний вірогідний зв'язок встановлений між довічним надоєм і надоєм корів за окремі лактації. Найбільше тварин вибувало через порушення функції відтворення (37,5 - 45,0 %) та низьку продуктивність (15,8 - 21,5 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-6 + П603.9 українська чорно-ряба + П603,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського