РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645464<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Винниченко І. О. 
Міксоїдна ліпосаркома (огляд літератури) / І. О. Винниченко, Ю. В. Москаленко, О. І. Винниченко // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 4. - С. 461-468. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

В структурі онкологічної захворюваності частка ліпосарком складає від 10 до 35 % всіх сарком міяких тканин. Найчастіше вони локалізуються на кінцівках (60 %) та в заочеревинному просторі (10 - 20 %). Ліпосаркома - одне з найзагадковіших злоякісних захворювань, навколо якого досі залишається багато питань. Мета роботи - проведення аналізу даних літератури для встановлення молекулярних механізмів виникнення ліпосарком, а також тактики стосовно хірургічного, хіміотерапевтичного та променевого лікування міксоїдної ліпосаркоми. Міксоїдна ліпосаркома зазвичай характеризується t (12; 16) транслокацією або, значно рідше, t (12; 22), що кодують транскрипцію FUS-CHOP гена, представлену в 40 % злоякісних пухлин жирової тканини. Високодиференційовані ліпосаркоми мають відносно простий каріотип, що включає в основному диплоїдний набір, за винятком хромосом з ампліфікацією 12q. Збільшення дедиференціювання супроводжується змінами в генотипі і більшою мірою посиленням 2q локусів, у тому числі HDM2, CDK4 і інших генів. HDM2, локалізований в 12q15, а також CDK4, локалізований в 12q14.1, відіграють важливу роль у процесах онкогенезу, перешкоджаючи супресії пухлинних генів. В основі сучасної онкологічної хірургії покладено уявлення про абластику, а також поняття футлярності та зональності втручання. Крім хірургічного методу, під час лікування хворих на ліпосаркому, важлива роль належить адіювантій та неоад'ювантній променевій терапії. Як першу лінію хіміотерапії використовуються іфосфамід і доксорубіцин, другої та третьої - гемцитабін, доцетаксел, а також препарат трабектедин. Альтернативні терапевтичні стратегії передбачають інгібування білка теплового шоку 90 (Hsp90), використання інгібіторів циклін-залежної кінази 4 (CDK4), CDK4/6 інгібіторів, анти-IGF-1R антитіл, інгібіторів RG7112 та антагоністів MDM2, антиген-специфічної вакцини на основі NY-ESO-1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.3 + Р569.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського