РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645477<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moskalenko R. A. 
Pathological biomineralization in heart valves affected by atherosclerosis = Патологічна біомінералізація в серцевих клапанах, уражених атеросклерозом / R. A. Moskalenko, A. M. Romanjuk, I.-M. Zakorko, A. M. Piddubnyi, D. O. Levchenko, V. M. Hetmanska // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 4. - С. 564-571. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

У зв'язку зі старінням популяції України відбувається ріст поширеності атеросклеротичного ураження (АСУ) клапанних структур серця, що суттєво погіршує якість життя та прогноз для пацієнтів. Патологічна біомінералізація клапанного апарату серця має несприятливе прогностичне значення для перебігу ішемічної хвороби серця та супроводжується збільшенням частоти раптової коронарної смерті. Мета роботи - морфологічне дослідження мінералізованих тканини серцевих клапанів, уражених атеросклерозом. Під час дослідження використали гістологічні, гістохімічні методи та скануючу електронну мікроскопію з рентгенівською дифракцією. Всього було досліджено 49 пацієнтів, з них у 30 - поєднання ураження аортальних клапанів (АК) та мітральних клапанів (МК), у 16 та 3 - відповідно ізольоване ушкодження лише МК та АК. Середній вік померлих з АСУ МК становив 69,09 +- 1,34 року, з ураженням АК - 68,84 +- 1,54 років. За гендерною ознакою спостерігалася рівність у разі ураження МК (50 % чоловіки і 50 % жінки), у разі ураження АК незначно переважали жінки (54,6 %). Під час макроскопічного дослідження серцевих клапанів виявлено, що за АСУ біомінеральні депозити локалізувалися в стулках або в фіброзному кільці. Гістологічне дослідження показує, що в уражених компонентах клапанного апарату виявляється потовщення фіброзного шару й еластичних волокон, вогнищеве відкладення ліпідів, міксоматозні зміни, явища набряку. Присутність сполук кальцію у виявлених біомінералах підтверджувалася за допомогою гістохімічних забарвлень алізаріновим червоним та методом фон Косса. Дослідження питомої частки мінерального компоненту в тканині різних СК показало наступні результати. МК у середньому містили 17,35 +- 2,08 % кадьцифікованої речовини, в АК виявлено 18,84 +- 2,23 % біомінералів. У разі СЕМ із рентгенівським мікроаналізом мінералізовані елементи СК, незалежно від локалізації - МК, АК виявлялися як яскраві об'єкти біло-сірого кольору у вигляді брил, грудок, дрібних порошкоподібних частинок. Біомінеральна частина листків та фіброзного кільця була інкрустована в гістологічну структуру клапанів і тісно пов'язана зі сполучнотканинним компонентом органу. В окремих місцях спостерігалось розшаровування еластичних і сполучнотканинних волокон, в інших локаціях біомінеральна тканина плавно переходила в навколишню строму. Рентгенівські дифрактограми мінералізованих компонентів усіх локалізацій СК показували подібний хімічний склад, близький за співвідношенням кальцію та фосфору, переважна більшість яких відповідала гідроксиапатитам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.41 + Р410.140.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського