РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645622<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петренко В. І. 
Порівняльні результати лікування хворих на туберкульоз (неуточненої локалізації, рифампіцинорезистентний легень, мультирезистентний легень, міліарний і мультирезистентний нервової системи) у поєднанні з ВІЛ-інфекцією / В. І. Петренко, О. В. Панасюк, Г. В. Радиш, О. Б. Голуб, Я. В. Лопатіна, Л. С. Ничипоренко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 1. - С. 21-26. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти ефективність антимікобактеріальної терапії (АМБТ) на тлі антиретровірусної терапії (APT) у ВІЛ-позитивних хворих на туберкульоз неуточненої локалізації (ТБНУЛ), рифампіцинорезистентний туберкульоз (РифТБ) легень, мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) легень, міліарний туберкульоз (МТБ) та мультирезистентний туберкульозний менінгоенцефаліт (МРТБ МЕЦ) з можливим обгрунтуванням потреби в наданні медичної допомоги хворим на ТБНУЛ (рубрики А18 або А18.10), у тому числі поєднаний з ВІЛ-інфекцією. Обстежено та проліковано відповідно до національних стандартів випадково вибраних 150 хворих із ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ. Хворих було розподілено на 5 груп (по 30 осіб) залежно від клінічної форми туберкульозу і резистентності мікобактерій туберкульозу. I група - хворі з ТБНУЛ; II - РифТБ легень; III - МРТБ легень; IV - МТБ і V - МРТБ МЕЦ. За результатами когортного аналізу, в разі ТБНУЛ "ефективного лікування" досягають у 90,0 % випадків, РифТБ легень - у 76,7 %, МРТБ - у 63,4 %, МТБ - у 60,0 % - МРТБ МЕЦ - у 53,3 %. Аналогічна закономірність спостерігається і стосовно померлих. Висновки: доведено переважання ефективності лікування у ВІЛ-позитивних хворих на ТБНУЛ і дещо вищу ефективність у ВІЛ-позитивних хворих на РифТБ легень у порівнянні з ВІЛ-позитивними хворими на МРТБ легень, МТБ і МРТБ МЕЦ. Синдром відновлення імунної системи підвищує ризик смерті та кількість померлих ВІЛ-інфікованих із низьким (<< 100) рівнем СД4-клітин/мм<^>3 у хворих на ТБНУЛ та туберкульоз уточненої локалізації, якщо їм проводили ефективну АРТ на тлі неадекватної АМБТ. Надання медичної допомоги дорослим ВІЛ-інфікованим хворим на ТБНУЛ (рубрики А18 або А18.10) рекомендують відновити на національному рівні, оскільки на етапі виявлення, діагностики і лікування цієї клінічної форми туберкульозу можна домогтися високої ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-5 + Р514.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського