РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуль Ю. П. 
Удосконалення методів визначення механічних властивостей стрижневих різьбових кріпильних виробів на розтяг / Ю. П. Гуль, О. В. Івченко, П. В. Кондратенко, В. С. Чмельова, Г. І. Перчун // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2016. - № 6. - С. 93-99. - Библиогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - розробити вдосконалену методику здавальних випробувань на розтяг стрижневих кріпильних виробів, яка забезпечує одержання достовірних результатів і відповідає умовам експлуатації цих виробів, у тому числі за характеристиками опору в'язкому руйнуванню. Проведено аналітичне дослідження умов експлуатації різьбових кріпильних виробів у співвідношенні з існуючою методикою здавальних випробувань на одновісний розтяг цих виробів та співвідношення результатів, одержаних під час проведення експериментальних досліджень за існуючою та запропонованою методиками. Встановлено, що значення характеристик механічних властивостей, визначених на готових стрижневих кріпильних виробах і обточених зразках, суттєво відрізняються, і величина цих відхилень залежить від рівня міцності стрижневих кріпильних виробів. Додатково введені механічні властивості у пропонованій методиці обірунтовано характеризують опір в'язкому руйнуванню на різних його стадіях та забезпечують одержання додаткової важливої інформації про надійність стрижневих кріпильних виробів під час експлуатації. На основі одержаних даних відповідно до запропонованої методики аргументовано рекомендується проводити здавальні випробування тільки на готових стрижневих кріпильних виробах із записом діаграми деформації та руйнування з додатковим визначенням за нею характеристик опору в'язкому руйнуванню. Вперше показано, що наявність системи надрізів (різьби) на об'єктах випробування може, на відміну від одиночних надрізів, мати не тільки зміцнюючий, але і незміцнюючий вплив, що, імовірно, пояснюється залежністю результату інтерференції полів нормальних і дотичних напружень в окремих надрізах від рівня структурного зміцнення. Вперше також обгрунтовано трактування рівномірного подовження та швидкості падіння навантаження на стадії локалізованої деформації як характеристик опору в'язкому руйнуванню. Обмеження механічних випробувань тільки готовими болтами, крім одержання більшої відповідності визначених властивостей болтів їх конструктивній міцності під час експлуатації, зменшують загальну тривалість і трудомісткість випробувань. Визначення нових запропонованих характеристик опору в'язкому руйнуванню надасть змогу проводити додаткову градацію класів міцності кріпильних виробів за їх надійністю у разі перевантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: К441.21-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського