Стець М. М. Особливості перебігу анаеробної неклостридіальної флегмони у хворих похилого віку з коморбідними станами на тлі цукрового діабету / М. М. Стець // Шпит. хірургія. - 2014. - № 4. - С. 78-80. - укp.Метою роботи є покращання результатів лікування хворих на анаеробну неклостридіальну флегмону. За останніх три роки в клініці проліковано 16 хворих похилого віку з анаеробною неклостридіальною флегмоною м'яких тканин різної локалізації. Особливостями проведення хірургічної обробки було широке розсічення шкіри в межах уражених тканин з висіченням нежиттєздатних ы некротизованих підшкірної клітковини, м'язів, фасцій, рясне зрошення розчинами антисептиків у т. ч. перекисом водню. Обов'язковим було проведення лікування супутньої патології, яка значною мірою обтяжувала перебіг анаеробної флегмони. Целью работы является улучшение результатов лечения больных анаэробной неклостридиальной флегмоной. За последних три года в клинике пролечено 16 больных преклонных лет с анаэробной неклостридиальной флегмоной мягких тканей разной локализации. Особенностями проведения хирургической обработки было широкое рассекание кожи в пределах пораженных тканей с высечкой нежизнеспособной и некротизированной подкожной клетчатки, мышц, фасций, густое орошение растворами антисептиков в т. ч. перекисью водорода. Обязательным было проведение лечения сопутствующей патологии, которая в значительной степени отягощала ход анаэробной флегмоны. Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144.2 + Р415.160.23
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|