РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000646351<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гивлюд М. М. 
Температурна залежність міцнісних показників бетону на основі композиційного цементу / М. М. Гивлюд, В.-П. О. Пархоменко, С. П. Брайченко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 47-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За допомогою методів фізико-хімічного аналізу вивчено вплив цеолітвмісного композиційного цементу на процеси тверднення бетону та зміну фазового складу цементного каменю у процесі нагрівання до температури 1000 <^>oC. Експериментально встановлено, що наявність у складі композиційного цементу доменного гранульованого шлаку та цеоліта призводить до підвищення міцнісних показників бетону у процесі нагрівання понад 700 <^>oC внаслідок утворення легкоплавких евтектичних розплавів, які заповнюють утворені у процесі дегідратації клінкерні складові пори та можуть з'єднувати між собою окремі фрагменти бетону. Підтверджено підвищення залишкової міцності бетону у процесі його нагрівання в межах температур 500 - 1000 <^>oC на 60 - 70 % і підвищення модуля пружності у 1,8 - 2,0 рази у порівнянні з бетоном на портландцементі. Запропоновано склади захисних покриттів на основі наповнених мінеральними матеріалами поліметилфенілсилоксану для підвищення вогнестійкості бетонних будівельних конструкцій. Вогнезахисне покриття наносять на поверхню бетону за допомогою методу лакофарбової технології. Особливістю таких покриттів є низька температура формування та здатність виконувати вогнезахисні функції за нагрівання до 1400 <^>oC внаслідок утворення високоміцних силоксан-силікатних і силоксан-оксидних зв'язків. Встановлено, що вогнезахисне покриття підвищує залишкову міцність бетону за нагрівання до 1000 <^>oC на 31 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського