РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000646367<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Плоский В. О. 
Моделювання термічного опору трав'яного шару зеленої покрівлі / В. О. Плоский, Т. М. Ткаченко, В. О. Мілейковський, В. Г. Дзюбенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 158-163. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що сьогодні енергоефективності покрівлі досягають не лише застосуванням будівельних та оздоблювальних матеріалів, але і за допомогою озеленення. Основними проблемами сучасних урбоценозів є брак зелених зон і неможливість їх створення через ущільнення забудови; сильне зменшення біорізноманіття аж до повної втрати окремих видів рослин і тварин, що веде до екологічного дисбалансу. Виходом із ситуації є застосування альтернативних форм озеленення, які не потребують значного простору, але при цьому виконують необхідні санітарно-гігієнічні та еколого-біологічні функції. Одним із таких видів є дахове озеленення. У більшості досліджень енергоефективності зелених покрівель розглядають лише їх будівельні складові. Однак, якщо провідні фірми-проектувальники зелених покрівель (наприклад, ZinCo) досліджують теплоізоляційні властивості огороджувальних конструкцій зелених покрівель, то дослідження переважно мають комерційний характер, спрямований на рекламу та збільшення попиту на послуги і матеріали конкретної фірми і виробника. Мета роботи - вивчення теплопередачі рослинного шару зеленої покрівлі без урахування випаровування. Встановлено, що за відстані між травинками 3 мм коефіцієнт теплопередавання становить 0,53 - 0,54 Вт/(м<^>2-К), за відстані 6 мм - 0,4 - 0,26 Вт/(мм<^>2-К). Його можна знайти теоретично, якщо враховувати лише теплопровідність трави та знехтувати теплопередаванням через повітря між травинками. Це свідчить про несуттєвий вплив конвекції між травинками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н872.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського