РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000646427<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Storozhuk S. V. 
Greek "<$E bold roman {PHI Y SIGMA I SIGMA}>" as the basis of gender stereotypes = Давньогрецька "<$E roman {PHI Y SIGMA I SIGMA}>" як основа формування гендерних стереотипів / S. V. Storozhuk, I. M. Goyan // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 10. - С. 78-89. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Досліджено особливості тлумачення терміну "природа" ("<$Ephi upsilon sigma i zeta>") в давньогрецькому світогляді та еспліковано вплив натурфілософських уявлень на еволюцію гендерних відносин античного періоду. Спростовано наявну у сучасному інтелектуальному дискурсі думку про те, що концепт "за природою" є концептуальною передумовою утвердження гендерної нерівності. На цьому тлі показано, що утвердження гендерної рівності та нерівності зумовлене пануючим у суспільному світогляді метанаративом та особливостями парадигмального тлумачення концепту "за природою" (або "природа"). Так, коли природа розглядається у фізіологічному або емпіричному змісті, вона утверджує закономірність гендерної нерівності. Теж може проявлятися у випадках догматизації та міфологізації емпіризму, який проявляється на світоглядному рівні у вигляді метанаративу. Натомість, коли поняття "природа" набуває метафізичного змісту і проглядається у вигляді своєрідної потенції, що актуалізується за наявності сприятливих умов, формуються передумови утвердження гендерної рівності. Розглянувши запропоновані в давньогрецькій філософії підходи до гендерної взаємодії, як своєрідні стереотипи, зроблено висновок, що розвиток гендерних відносин в конкретно-історичному вимірі був зумовлений своєрідністю пануючого наративу буття та світопорядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського