РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000646551<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дроздова І. В. 
Хвороби системи кровообігу в Україні як одна з характеристик суспільного здоров'я / І. В. Дроздова, А. А. Бабець, Л. Г. Степанова, Л. В. Омельницька // Укр. терапевт. журн.. - 2017. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - розробити підходи до оцінки показників захворюваності та первинної інвалідності внаслідок хвороб системи кровообігу (ХСК) як характеристики суспільного здоров'я населення. Проведено аналіз захворюваності і поширеності ХСК, а також аналіз первинної інвалідності. За допомогою адаптивних методів короткострокового прогнозування проводили аналіз і прогнозування показників захворюваності/інвалідності. Запропоновано використання ряду нових термінів: "прихована" захворюваність/інвалідність (різниця між показником "точкового прогнозу" на певний рік і фактичним показником за цей же рік); "точковий прогноз" (єдиний показник захворюваності/інвалідності); "інтервальний прогноз" (довірчий інтервал показників захворюваності/інвалідності для заданої вірогідності існування прогнозу). Протягом 2014 - 2015 рр. серед дорослого населення України зросли поширеність ХСК на 0,59 % (63684,8 на 100 тис. населення), первинна інвалідність унаслідок ХСК на 1,03 % (9,8 на 10 тис. населення) та зменшилась захворюваність на 1,4 % (5064,2 на 100 тис. населення). Серед населення працездатного віку за цей термін збільшились захворюваність на 0,05 % (3612,8 на 100 тис. населення) і поширеність ХСК - на 1,39 % (33213,2 на 100 тис. населення) та зменшилась первинна інвалідність - на 4,08 % (9,4 на 10 тис. населення). Адаптивні методи короткострокового прогнозування вказують на можливість зростання серед дорослого населення захворюваності ХСК в Дніпропетровській, Житомирській та Миколаївській; поширеності ХСК - у Дніпропетровській, Чернівецькій та Чернігівській; первинної інвалідності - у Запорізькій, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій областях. Тоді як серед населення працездатного віку захворюваність ХСК збільшуватиметься у Житомирському, Запорізькому, Івано-Франківському, Миколаївському, Сумському, Чернігівському регіонах і м. Київ; поширеність ХСК - у Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях і м. Київ; первинної інвалідності - у Закарпатському, Запорізькому, Київському, Кіровоградському й Хмельницькому регіонах. Висновки: у період реформування галузі охорони здоров'я в Україні, перебудови її на засади страхової медицини, виникає необхідність формування нових підходів до організації та функціонування моніторингових систем оцінки захворюваності/інвалідності, як показників суспільного здоров'я нації. Розробка, визначення та розрахунок нових показників захворюваності/інвалідності надасть змогу більш поглибленого аналізу тенденцій їх змін, створить засади для поліпшення управлінських заходів в системі охорони здоров'я задля запобігання можливих негативних тенденцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241.0 + Р11(4УКР)339.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського