РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000646908<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клітинська О. В. 
Визначення антибіотикочутливості основних карієсогенних мікроорганізмів порожнини рота в дітей, які постійно проживають в умовах біогеохімічного дефіциту фтору та йоду / О. В. Клітинська // Україна. Здоров'я нації. - 2016. - № 1/2. - С. 99-104. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - визначити біологічну активність основних кислотопродукуючих мікроорганізмів ротової рідини в дітей різних етнічних груп, які постійно проживають в умовах біогеохімічного дефіциту фтору та йоду. Проведено дослідження антибіотикочутливості до 34 видів антибіотиків кислотопродукуючих стрептококів, виділених у ротовій рідині 146 дітей 3 - 8 років різних етнічних груп із різним ступенем активності карієсу, які постійно мешкають за умов біогеохімічного дефіциту фтору та йоду. ідентифікована культура Streptococcus sobrinus була резистентною майже до всіх стандартних антибіотиків, за винятком антибіотиків резерву, зокрема, до фосфоміцину (29 мм), рифампіцину (28 мм), амоксиклаву (25 мм), новобіоцину (24 мм); культура Streptococcus mutans, висіяна в дітей ромської етнічної групи, була чутливою до 25 з 34 антибіотиків із максимальною чутливістю до цефалексину (35 мм), амоксиклаву (до 40 мм) та рифампіцину (до 35 мм). Висновки: встановлено значно вищу резистентність культури Streptococcus sobrinus, що свідчить про значну агресивність Streptococcus sobrinus та підтверджується збільшенням активності карієсу в дітей змішаних ентічних груп, які постійно проживають за умов біогеохімічного дефіциту фтору та йоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського