РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647205<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попович В. І. 
Порушення якості життя хворих на гострий середній отит і можливості його корекції / В. І. Попович // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 26-33. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що гострий середній отит (ГСО) - часта патологія, особливо у дитячому віці, а порушення якості життя (ЯЖ) пацієнтів визначається загальними та місцевими симптомами захворювання. Насамперед це фізичні страждання, пов'язані з болем у вусі, підвищенням температури тіла. Важлива роль належить порушенням сну, зниженню соціальної активності, а також функціональним порушенням - зниженню слуху. Мета роботи - оцінити динамічні зміни ЯЖ хворих на ГСО у різних вікових групах як критерій ефективності лікування з застосуванням вушних крапель отипакс. У дослідження включено 40 хворих (20 дітей і 20 дорослих) із неперфоративними формами ГСО. Оцінку ефективності проведено за наступними критеріями: біль у вусі, зниження слуху, порушення сну, температура тіла. Оцінку стану проведено шляхом заповнення щоденника самим пацієнтом або його батьками. Силу больових відчуттів визначено за візуально-аналоговою шкалою для дорослих і дітей, здатних самостійно оцінити біль. ГСО у дітей і дорослих - це такий стан, за якого значно страждає ЯЖ хворих. Погіршення ЯЖ у дітей характеризується більшою виразністю симптомів у порівнянні з дорослими, однак у дорослих ці порушення є тривалішими. Адекватне лікування з застосуванням комплексних вушних крапель отипакс, до складу яких входить лідокаїн і феназон, сприяє швидшій регресії симптомів, мінімізації супутньої терапії та повному відновленню ЯЖ пацієнтів на 5 - 7 добу. Зроблено висновки, що ендоуральне застосування отипаксу надає можливість ефективного контролю болю та запалення у хворих на ГСО без перфорації барабанної перетинки та надає можливість швидко відновити ЯЖ пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.601.1-5 + Р683.601.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського