РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647208<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яблонь О. С. 
Особливості перебігу затяжних жовтяниць новонароджених та можливості їх медикаментозної корекції / О. С. Яблонь, Н. В. Заїчко, О. Г. Мазур // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості перебігу затяжних жовтяниць (ЗЖ) новонароджених і можливості медикаментозної корекції препаратом на основі урсодезоксихолевої кислоти (УДХК). Обстежено 42 дитини (29 хлопчиків і 13 дівчаток) із ЗЖ новонароджених. До основної групи ввійшло 22 дітей, які в комплексному лікуванні одержували препарат УДХК. Групу порівняння склали 20 дітей, які одержували лише базисне лікування - фототерапію. Ефективність проведеного лікування оцінено за біохімічними показниками крові (загальний білірубін і його фракції, печінкові трансамінази), рівень альфа-фетопротеїну (АФП), епідермального фактору росту (ЕФР) сироватки крові визначено за допомогою імуноферментного методу. Всі діти народилися доношеними. Середній вік під час госпіталізації дітей основної групи склав 20,8 +- 1,9 доби, групи порівняння - 22 +- 1,5 доби. В основній групі непрямий білірубін був вищим на 35 мкмоль/л, але достовірних відмінностей між групами за рівнем непрямого білірубіну на початку лікування не було - 286 +- 14,3 і 250 +- 16,4 мкмоль/л відповідно. Середні показники непрямого білірубіну після проведеного курсу лікування достовірно зменшилися в обох групах, водночас в основній групі зниження сягало 49 %, в групі порівняння зниження білірубіну було на 30 %. Також відмічались ознаки неонатального холестазу: у кожної п'ятої дитини підвищені рівні прямого білірубіну, у кожної третьої дитини підвищені рівні печінкових трансаміназ. У дітей, залучених у дослідження, показники АФП і ЕФР були підвищеними і достовірно не відрізнялись: АФП в основній групі був 834 +- 28 нг/мл, у групі порівняння - 809 +- 26 нг/мл; ЕФР в основній групі - 651 +- 57,2 нг/мл, у групі порівняння - 714 +- 27 нг/мл. У дітей, які одержували в комплексному лікуванні препарат УДХК (Укрлів суспензія), відбувалось достовірне зниження, в середньому на 50 %, показників АФП і ЕФР сироватки крові. Зроблено висновки, що застосування препарату УДХК у дітей із ЗЖ та/або ознаками неонатального холестазу скорочує тривалість жовтяничного забарвлення, призводить до більш швидкого зниження загального білірубіну (у 1,3 разу) та показників АФП і ЕФР сироватки крові на 50 %, а також скорочення часу перебування в стаціонарі на 3 доби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського