РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647300<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвишко В. О. 
Формоутворення періостального регенерату після діафізарного перелому за порівняльними даними ультрасонографії та рентгенографії / В. О. Литвишко, О. К. Попсуйшапка // Травма. - 2017. - 18, № 1. - С. 74-79. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити форму та ехогенний стан тканин у навколовідламковій зоні після діафізарного перелому шляхом ультрасонографії та прослідкувати їх зв'язок із новоутвореним кістковим регенератом на рентгенологічному зображенні. Ультрасонографічне дослідження проведено у 25 постраждалих із діафізарними переломами плеча (13), гомілки (4), стегна (8) на 2-гу і 21-шу добу після травми сонографом Tosiba Aplio-500 з лінійним датчиком 5 - 12 Гц. Основним феноменом, що було виявлено, була наявність біля кінців відламків анехогенної веретеноподібної зони, що візуалізувалася у більшості досліджених. Цю зону названо зоною фібрин-кров'яного згустка (ФКЗ). У 8 хворих з переломом плечової кістки проведено порівняння розмірів і форми зони ФКЗ з відповідними параметрами новоутвореного періостального кісткового регенерату. Ультрасонографія в режимі відеозапису надала змогу одержати інформацію щодо об'ємної деформації ФКЗ, пов'язану з переміщенням відламків у процесі функціональних навантажень. Так, у разі ізометричних напружень м'язів плеча відбувалися переміщення кінців відламків, які супроводжувалися одночасно зміною форми зовнішнього контура ФКЗ. Висновки: ультрасонографія надає змогу оцінити форму та розміри навколо відламкової гематоми або ФКЗ, що знаходиться в стані організації, а також установити характер його деформацій в реальному часі за навантажень. Зазвичай, зовнішній контур ФКЗ має дугоподібну форму, що відокремлює його від оточуючих окістя і м'язів. Підтверджено той факт, що гематома та ФКЗ протягом першого тижня після травми має анехогенну структуру, а ехогенні включення з'являються після вказаного терміну і частіше по периферійній зоні. Форма та розміри фібрин-кров'яного згустка наближаються до відповідних параметрів періостального кісткового регенерату. Це надає підставу вважати, що фібрин є специфічним середовищем, на основі якого утворюється нова кістка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського