РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647356<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назаренко Л. Г. 
Особливості морфофункціонального стану плаценти у жінок з кесаревим розтином в анамнезі / Л. Г. Назаренко, К. М. Недорезова, І. В. Сорокіна // Здоровье женщины. - 2017. - № 1. - С. 74-78. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати клініко-морфофункціонального дослідження стану плаценти у жінок з кесаревим розтином (КР) в анамнезі, проведеного для з'ясування можливого зв'язку морфогенезу плаценти з особливостями функціональної спроможності оперованої матки. Мета дослідження - визначення особливостей морфофункціонального стану посліду в жінок, які мають в анамнезі КР, за різних варіантів функціональної спроможності рубця. Обстежено 30 жінок з КР в анамнезі, у тому числі 15 - з розродженням плановим повторним КР, а також 15 - зі спробою вагінальних пологів. Спеціальні методи дослідження - морфометричний, гістологічний, імуногістохімічний. Об'єкт дослідження - плацента. Установлено, що морфофункціональний стан плаценти за наявності оперованої матки характеризується включенням адаптаційних процесів, спрямованих на покращання плодово-плацентарного кровообігу. За умов оперованої матки, "скомпрометованого" нижнього сегмента, за наявності як повноцінного рубця, так і патологічно зміненого у плаценті відсутні інволютивно-дистрофічні та склеротичні процеси, відбувається активація колагеноутворення, що є компенсаторним механізмом. За наявності неспроможного нижнього сегмента матки у плаценті спостерігаються морфологічні еквіваленти напруженості компенсаторних реакцій, що має значення фактора, який обтяжує перинатальний прогноз, що, у свою чергу, обмежує шанси на успіх спроби вагінальних пологів. Заключення: морфогенез плаценти за оперованої матки характеризується розвитком адаптаційних реакцій, перелік яких не залежить від морфофункціональної характеристики нижнього сегмента, тоді як ступінь їх вираженості визначається наявністю спроможного або неспроможного рубця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.217 + Р716.227

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського