РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647381<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гопчук О. М. 
Можливості використання L-аргініну в акушерстві та гінекології для лікування патологій, спричинених ендотеліальною дисфункцією / О. М. Гопчук // Здоровье женщины. - 2017. - № 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення клінічної ефективності препарату тівомакс (аргініну гідрохлориду 42 мг/мл) у дозі 100 мл внутрішньовенно 1 раз на добу курсом 10 днів для медикаментозної корекції плацентарної дисфункції. Під спостереженням знаходилися 30 вагітних у терміні 32 - 34 тиж з порушенням гемодинаміки у системі мати - плацента - плід. Для оцінювання функціонального стану фетоплацентарного комплексу використовували сонометричні методи, доиплерометрію кровотоку у плацентарній системі та визначення біофізичного профілю плода. Під час дослідження особливостей гемодинаміки в системі мати - плацента - плід було виявлено ізольовані зміни кровотоку у маткових артеріях у 14 (46,7 %) жінок, що супроводжувалися: зниженням діастолічного компонента - кінцевої діастолічної швидкості кровотоку - 42,3 +- 2,14 см/с, підвищенням індексу резистентності - 0,65 +- 0,08 і систоло-діастолічного співвідношення - 2,47 +- 0,32. Порушення плодово-плацентарного кровотоку відзначено в 11 (36,7 %) пацієнток. Усім пацієнткам для корекції виявлених порушень було призначено препарат тівомакс. Заключення: тівомакс як донатор L-аргініну має виражений вплив на стан судинного тонусу як маткових артерій, так і артерій пуповини, сприяючи нормалізації гемодинаміки у системі мати - плацента - плід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського