РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647389<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дронова В. Л. 
Клініко-економічна ефективність проведених симультанних операцій у жінок з поєднаною хірургічною та екстрагенітальною гінекологічною патологією / В. Л. Дронова, О. І. Дронов, О. В. Луценко, Р. С. Теслюк // Здоровье женщины. - 2017. - № 2. - С. 93-97. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані економічної ефективності проведення симультанних операцій у жінок з поєднаною хірургічною та екстрагенітальною гінекологічною патологією (ПХЕГП), що надають змогу раціонально використовувати матеріально-технічну базу лікувального закладу, а проведені симультанні операції зумовлюють значну економію фінансових коштів як на госпітальному, так і на амбулаторному етапах. Мета дослідження - визначення клініко-економічної ефективності симультанних операцій у жінок з ПХЕГП, оперованих у відділенні оперативної гінекології ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України" (ДУ "ІПАГ НАМНУ") протягом 2015 р. за допомогою спеціальних та модифікованих формул. Дослідження базувалося на ретроспективному аналізі безпосередніх результатів хірургічного лікування 40 пацієнток у відділенні оперативної гінекології. Підрахунок проводили за наступними параметрами: вартість передопераційного обстеження, перед- та після-операційне медикаментозне забезпечення, операційне забезпечення, анестезіологічне забезпечення та післяопераційний лабораторний моніторинг. Аналіз проведених досліджень свідчить, що симультанні операції у два - три рази скорочують терміни перебування хворого в стаціонарі і тривалість тимчасової непрацездатності, утричі підвищують економічну ефективність лікування і покращують якість життя пацієнтів. Для підвищення рентабельності роботи хірургічних відділень рекомендовано обчислювати мінімальну беззбиткову інтенсивність проведення операцій, яка є базою під час планування оперативної діяльності стаціонару. Заключення: проведення симультанних операцій у жінок з ПХЕГП надає змогу ефективно знизити витрати на оперативне лікування пацієнток без суттєвого подовження часу операції, терміну та перебігу післяопераційного періоду. Симультанні операції можуть і повинні виконуватися у спеціалізованих стаціонарах, оснащених сучасним обладнанням та за наявності мультидисцнплінарної команди хірургів у разі виявлення у жінок двох і більше захворювань, що потребують хірургічної корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського