РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647518<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Паньків В. І. 
Вплив дисфункції щитоподібної залози на репродуктивну систему жінки. Сучасні можливості фітотерапії / В. І. Паньків // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Узагальнена інформація щодо аспектів порушення функції репродуктивної системи жінки на фоні захворювань щитоподібної залози. Вплив щитоподібної залози на репродуктивну систему реалізується як через периферичні ендокринні залози (гонади і надниркові залози), так і через центральні структури (нейротрансмітерну і гіпоталамо-гіпофізарну системи). Будь-які розлади функції щитоподібної залози (гіпо- чи гіпертиреоз) можуть призводити до порушення менструальної функції, бути причиною неплідності та невиношування вагітності. У дівчаток при гіпотиреозі відзначаються порушення менструального циклу, затримка статевого розвитку, аменорея. Одне з найбільш розповсюджених захворювань ЩЗ - аутоімунний тиреоїдит - асоціюється з невиношуванням вагітності. При настанні вагітності у таких пацієнток підвищений ризик тиреоїдної дисфункції. Під час вагітності, зважаючи на вплив хоріонічного гонадотропіну та естрогенів на щитоподібну залозу, можуть виникати транзиторні зміни рівнів тиреоїдних гормонів, що потребує диференційної діагностики. Тиреоїдні гормони мають велике значення для нормального функціонування молочних залоз, впливаючи на їх структурні елементи. Зниження функції щитоподібної залози істотно підвищує ризик розвитку мастопатії. Встановлено захисний ефект препаратів йодиду калію при лікуванні захворювань молочної залози. Більш ніж у половини жінок із неплідністю відзначається патологія щитоподібної залози, іноді без клінічних проявів. У кожної другої жінки порушення менструального циклу та/або неплідність передують тиреоїдним захворюванням. Усім жінкам, які проживають в Україні (регіон йодного дефіциту), на етапі планування вагітності слід призначати індивідуальну йодну профілактику (препарати йодиду калію в дозі 200 мкг/доба). У жінок, які звертаються зі скаргами на порушення менструального циклу, неплідність та невиношування вагітності, слід оцінювати функцію щитоподібної залози. Найінформативнішим є визначення в крові рівня тиреотропного гормону та вільних тироксину та трийодтироніну. Фітопрепарат ТазалокТМ як комплексний лікарський засіб рослинного походження рекомендується жінкам із поєднаною тиреоїдною патологією і дисгормональними захворюваннями статевої сфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12 + Р712.5-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського