РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647522<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макарчук О. М. 
Клінічний досвід застосування різноманітних підходів до комплексної та превентивної терапії функціональних кіст яєчників / О. М. Макарчук, Н. І. Матвійків // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Існуючі методи консервативного лікування кістозних утворень яєчників обумовлюють їхній регрес в 50 - 55 % випадків, але не виключають ймовірності рецидиву. Відсутність специфічної симптоматики, тенденція до росту, можливість малігнізації кіст яєчників, низька ефективність консервативного лікування, необгрунтованість та недоцільність оперативних втручань диктують необхідність пошуку патогенетично обгрунтованих методів їхньої корекції, що і стало метою представленої роботи. У дослідженні наведено аналіз результатів лікування чотирьох груп пацієнток віком від 18 до 39 років із функціональними кістами яєчників залежно від запропонованої програми лікування. До кожної групи увійшли 30 жінок. Групу I склали жінки з неускладненим перебігом функціональних кістозних утворень яєчників, які отримували базову терапію. Групу II - жінки, які отримували гормонотерапію гестагенами або монофазні комбіновані оральні контрацептиви. Групу III - пацієнтки, які отримували корекцію порушень із використанням спеціального екстракту прутняка (Vitex agnus castus) - BNO 1095. Групу IV - жінки, які протягом трьох менструальних циклів отримували гормональну терапію, в подальшому доповнивши даний комплекс препаратом спеціального екстракту Vitex agnus castus - BNO 1095 протягом 6 місяців. Найвищу ефективність відзначено в пацієнток IV групи, де була апробована комплексна програма лікування та превентивної терапії (гормонотерапія + екстракт BNO 1095), що підтверджує доцільність застосування в практиці гінеколога рослинних засобів. У даній групі відзначено практично повне зникнення больового відчуття у 93,3 % жінок, нормалізація оваріально-менструального циклу - у 83,3 %, регрес кістозного утворення до розміру фолікула - у 76,6 %. Тільки у хворих цієї групи не було відзначено рецидивів функціональних кіст яєчників протягом року. Отже, спеціальний екстракт Vitex agnus castus - BNO 1095 є ефективним у монотерапії та особливо в разі включення до комплексної схеми лікування і профілактики функціональних кіст яєчників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського