РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647524<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Подольський Вол. В. 
Психоемоційний стан жінок фертильного віку з порушеннями вегетативного гомеостазу, які перенесли артифіційний аборт / Вол. В. Подольський // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 1. - С. 84-87. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зміни умов існування сучасної жінки, підвищення її ролі в житті суспільства, окрім позитивного загальносуспільного значення, справляють і певний негативний вплив на її здоров'я. Насамперед це пов'язано зі значним фізичним, психоемоційним та стресорним навантаженням на жіночий організм. До згаданих змін можна в першу чергу віднести соціально-економічні умови, масову міграцію населення, інформаційне перевантаження в психологічно значущих сферах життя, яке зумовлене політичною, соціально-економічною і морально-етичною дестабілізацією суспільства. Все це призводить до психоемоційного перенапруження, внаслідок чого виникає ризик негативних змін репродуктивного здоров'я, оскільки психоемоційний стан жінки є його складовою компонентою. З іншого боку, вегетативна регуляція являє собою один із найважливіших механізмів адаптації організму до стресогенних умов, в яких протягом останніх двох років перебувають українські жінки. Події найскладнішого періоду новітньої історії нашої країни обумовлюють дуже високий рівень соціальної напруги, що впливає на стан здоров'я жінок шляхом стресорного навантаження на організм. Нами було обстежено 120 жінок фертильного віку з порушеннями вегетативного гомеостазу у вигляді синдрому вегетативної дисфункції та соматоформної дисфункції вегетативної нервової системи за гіпертонічним, гіпотонічним та кардіальним типом, які перенесли артифіційний аборт. Згідно з результатами дослідження, найбільша кількість жінок, в яких виявлявся високий рівень психоемоційного стресу, мала порушення вегетативного гомеостазу у вигляді соматоформної дисфункції вегетативної нервової системи за гіпотонічним типом. Аналіз показників рівня ситуативної та особистісної тривожності в учасниць дослідження показав майже однакову кількість пацієнток із низьким, середнім та високим рівнями психологічної адаптації. При цьому помірний рівень особистісної тривожності спостерігався у переважної більшості жінок із порушеннями вегетативного гомеостазу у вигляді соматоформної дисфункції вегетативної нервової системи за гіпотонічним типом. Основними змінами в стані психологічної адаптації у жінок фертильного віку, які перенесли артифіційний аборт, були дизадаптація та стрес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.1 + Р628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського