РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косей Н. В. 
Особливості лікування запальних захворювань органів малого таза в жінок із синдромом полікістозних яєчників / Н. В. Косей, Т. О. Лісяна, Г. В. Ветох // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 2. - С. 60-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) є розповсюдженим захворюванням з частотою виявлення від 6 до 20 % залежно від використовуваних критеріїв. При поєднанні СПКЯ із запальними захворюваннями органів малого таза (ЗЗОМТ) відбувається мультикомпонентне пошкодження органів репродуктивної системи. Мета роботи - розробка патогенетично обгрунтованих терапевтичних алгоритмів для пацієнток із СПКЯ на фоні ЗЗОМТ на основі вивчених взаємозв'язків між функціонуванням гіпофізарно-яєчникової системи та особливостями перебігу запального процесу. Лікувальний комплекс складався з антибактеріальної терапії, антимікотичних препаратів, а також препаратів глутоксим, нормоцикл, ноофен, апі-норм, поліжинакс. За розробленою схемою проліковано 49 пацієнток із СПКЯ на фоні ЗЗОМТ (основна група). Групу порівняння склала 31 жінка, кожна з яких пройшла лише стандартну антибактеріальну та протигрибкову терапію. В результаті лікування в основній групі спостерігалось більш суттєве зменшення частоти скарг на ниючий біль унизу живота. Регулярний менструальний цикл встановився у 59,2 % жінок основної групи, що достовірно більше відносно групи порівняння - 22,6 % пацієнток. Комплексна терапія сприяла відновленню стероїдпродукуючої функції яєчників, що проявлялося у підвищенні синтезу естрогенів і прогестерону та супроводжувалось зниженням кількості андрогенів. Бактеріоскопічне дослідження після проведеного курсу терапії виявило в обох групах зменшення питомої ваги III та IV ступенів чистоти піхви та збільшення II ступеня. При цьому в жінок основної групи після лікування частка I та II ступенів перевищувала таку в групі порівняння майже в 2 рази. Результати дослідження свідчать, що застосування розробленого комплексу лікування сприяє усуненню симптомів запального процесу, зменшенню контамінації статевих шляхів патогенною та умовно-патогенною мікрофлорою, покращанню васкуляризації та функції яєчників у вигляді збільшення частки овуляторних циклів з 14,3 до 73,5 % з нормалізацією гормонального гомеостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 + Р712.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського