РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козловський І. В. 
Аномальні маткові кровотечі у підлітків: особливості лікування / І. В. Козловський // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 3. - С. 19-23. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

До аномальних маткових кровотеч у підлітковому періоді відносять патологічні кровотечі у віці від менархе до 18 років, які зумовлені порушенням циклічності продукції статевих стероїдних гормонів, що в свою чергу призводить до відхилення в нормальному розвитку ендометрія. Частота аномальних маткових кровотеч у підлітків складає до 38 %. Виконано дослідження з метою вивчення ефективності застосування сублінгвальної форми препарату мікронізованого прогестерону лютеіна в комплексному лікуванні та профілактиці аномальних маткових кровотеч у дівчат-підлітків. Під спостереженням перебували 36 пацієнток віком від 14 до 18 років з клінічним діагнозом "аномальні маткові кровотечі". Пацієнтки були розділені на 3 групи. Першу групу склали 12 пацієнток, яким з метою гемостазу призначали протягом місяця комбіновані оральні контрацептиви з наступним пролонгованим прийомом (від 5-го до 25-го дня менструального циклу) препарату лютеіна. Другу групу склали 12 пацієнток, яким призначали протягом місяця комбіновані оральні контрацептиви з наступним застосуванням лютеіни від 16-го до 25-го дня менструального циклу. До третьої групи (група порівняння) увійшли 12 хворих, які отримували комбіновані оральні контрацептиви протягом 3 місяців. Ефективність лікування оцінювали за клініко-лабораторним перебігом захворювання на основі зміни динаміки інтенсивності кровотечі, нормалізації менструального циклу, ультразвукового моніторингу внутрішніх статевих органів на 2, 4 та 6 місяцях спостереження. Результати дослідження показали, що застосування комбінованих оральних контрацептивів у лікуванні аномальних маткових кровотеч у дівчат-підлітків є ефективним методом. Гормонального гемостазу протягом 48 годин було досягнуто у всіх пацієнток. Встановлено, що сублінгвальний шлях введення препарату лютеіна сприяє лікуванню, нормалізації менструального циклу та профілактиці рецидивів при аномальних маткових кровотечах у дівчат-підлітків. Тривалість застосування лютеіни має становити не менше 2 місяців після досягнення гормонального гемостазу. Оптимальною є пролонгована схема застосування мікронізованого прогестерону (прийом протягом 20 днів в менструальному циклі).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.032-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського