РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647557<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марушко Р. В. 
База даних Google Scholar в системі оцінки якості та ефективності результатів наукової діяльності / Р. В. Марушко // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 3. - С. 105-108. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Питанням оцінки якості та ефективності наукової діяльності приділялась увага в усі часи існування науки. Особливої актуальності ця проблема набула в останні роки, що пов'язано зі значним зростанням соціальної значущості науки, необхідністю ефективного управління, суттєвим підвищенням кількості результатів наукових розробок і відповідної публікаційної активності вчених як у всьому світі, так і в Україні. Оцінка якості та ефективності наукової діяльності необхідна, перш за все, для забезпечення суспільства об'єктивною інформацією про стан науки та її можливості сприяти позитивному розвитку економіки і вирішенню соціальних завдань. Одним із продуктивних шляхів до цього є створення інформаційно-аналітичних систем моніторингу наукової діяльності, які мають надавати суспільству прозору картину стану наукового середовища і дані для наступної експертної оцінки результативності діяльності вчених і наукових установ. Обговорено переваги та недоліки використання наукометричних баз даних Scopus, Web of Science та Google Scholar для оцінки індексів цитування, а також їх застосування у вітчизняних системах моніторингу активності наукової діяльності. Серед іншого, в ній детально розглядається реєстрація та особливості роботи в Google Scholar - науковому сегменті найбільш відомої та використовуваної пошукової системи Google. Надано опис реєстрації, створення персонального профілю в Google Scholar, розглядаються особливості роботи з його різними функціями, зокрема, введення метаданих публікацій і отримання індексів цитування. На сьогодні Google Scholar є найбільшим у світі інформаційним ресурсом, інтелектуальні можливості якого дозволяють українським вченим представити свої напрацювання за допомогою сучасних наукових інформаційних технологій, підвищити відкритість результатів своєї діяльності та персональну присутність у глобальному науковому співтоваристві. індексування результатів діяльності в Google Scholar забезпечує надходження до міжнародної наукової інформаційної системи якісних метаданих, необхідних для аналізу публікаційної активності та наукових взаємозв'язків українських учених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.35 + Ч231.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського