РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647559<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Камінський В. В. 
Національний консенсус щодо ведення пацієнток із гіперандрогенією (2016) / В. В. Камінський, Т. Ф. Татарчук, Ю. О. Дубоссарська // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 4. - С. 19-30. - Бібліогр.: 77 назв. - укp.

Гіперандрогенія - найбільш поширена ендокринопатія у жінок, спричинена надмірною продукцією андрогенів яєчниками та/або наднирниками чи підвищенням локальної тканинної чутливості до циркулюючих андрогенів. До частих та характерних її проявів належать дерматопатії (акне, алопеція, себорея та гірсутизм) і синдром полікістозних яєчників. Окрім цього, гіперандрогенія може проявлятись порушеннями репродуктивної функції жінки, такими як овуляторні розлади, безпліддя та невиношування вагітності. Причинами виникнення гіперандрогенії можуть бути: збільшення синтезу андрогенів в яєчниках та/або наднирниках; посилене перетворення тестостерону на більш активну форму - дигідротестостерон внаслідок підвищення активності 5<$E alpha>-редуктази; зниження рівня глобуліну, який зв'язує статеві стероїди; підвищена чутливість рецепторів сальних залоз і волосяних фолікулів до андрогенів; прийом препаратів із андрогенним ефектом. Вираженість і розподіл гірсутизму визначають за модифікованою шкалою Феррімана-Галлвея, при цьому проводиться оцінка росту волосся на 9 андроген-чутливих ділянках тіла жінки, кожна з яких оцінюється за бальною шкалою. Для оцінки тяжкості перебігу акне найбільш прийнятним визнано поєднаний підхід, відповідно до якого визначається характер і розповсюдженість елементів акне та підраховується їхня кількість. Прийнятим в Європі стандартом лабораторної діагностики гіперандрогенії є визначення рівня вільного тестостерону методом рідинної хроматографії, однак в Україні його концентрація визначається за допомогою методу імуноферментного аналізу, який не є достатньо ефективним. Також до найбільш інформативних лабораторних показників в діагностиці гіперандрогенії, згідно з рекомендаціями Європейського товариства ендокринологів, належать індекс вільного тестостерону та андростендіон. Диференційна діагностика гіперандрогенії передбачає виключення захворювань щитоподібної залози, гіперпролактинемії і некласичної форми вродженої дисфункції кори наднирників. Патогенетична терапія проявів гіперандрогенії включає: лікування дерматопатій; нормалізацію гормонального профілю та менструальної функції; захист ендометрія від гіперплазії (наслідок гіперестрогенії на фоні ановуляції); надійну контрацепцію при застосуванні антиандрогенів та системних ретиноїдів; корекцію метаболічних порушень; лікування безпліддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського