РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647598<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондратюк В. К. 
Гіперпроліферативний синдром в гінекології та ожиріння / В. К. Кондратюк, І. М. Нікітіна, К. О. Кондратюк, Г. А. Дзюба // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 6. - С. 59-63. - укp.

Розглянуто проблему ожиріння в аспекті розвитку гіперпроліферативної патології репродуктивної системи. Показана ефективність і безпека лікування коморбідної патології за допомогою таргетних фітонутрієнтів, зокрема комбінації індол-3-карбінолу і епігаллокатехін-3-галлату. Обстежено 50 жінок репродуктивного віку з аденоміозом, дифузною формою фіброзно-кістозної хвороби молочних залоз та ожирінням. Основну групу склали 25 пацієнток, які отримували лінестренол (5,0 мг на добу з 5 до 25 дня менструального циклу) та ЕпігалінR (по 2 капсули двічі на добу), групу порівняння - хворі з монотерапією лінестренолом (5,0 мг на добу з 5 до 25 дня менструального циклу). Тривалість лікування склала 6 місяців. Всі обстежені пацієнтки скаржилися на нагрубання, збільшення об'єму, підвищену чутливість та болючість при пальпації молочних залоз у другу фазу менструального циклу. Жінок також турбував біль ниючого характеру в нижніх відділах живота, який посилювався перед менструацією, порушення менструальної функції, мажучі кров'янисті виділення до та після менструації. Оцінка антропометричних показників засвідчила, що окружність талії (маркер надлишку вісцерального жиру, асоційований із наявністю інсулінорезистентності) в усіх обстежених пацієнток перевищувала 85 см. Наявність вісцерального ожиріння асоціювалась із ознаками дисліпідемії (гіперхолестеринемія, підвищення рівнів ліпопротеїдів низької щільності) та порушенням вуглеводного обміну, котре проявлялось у підвищенні рівнів глюкози натще та індексу HOMA-IR. Після завершення лікування в усіх пацієнток зменшились прояви нагрубання, підвищена чутливість та болючість молочних залоз у другу фазу менструального циклу. Нормалізацію менструальної функції відзначили 82,0 % жінок. Поряд з цим у жінок основної групи статистично значуще знизились рівні загального холестерину та холестерину ліпопротеїдів низької щільності; покращились показники вуглеводного обміну, зафіксовано достовірне зниження індексу HOMA-IR. Автори дослідження доходять висновку, що мультитаргетна терапія (індол-3-карбінол - 200 мг, епігаллокатехін-3-галлат - 45 мг) не тільки здійснює комплексний вплив на організм, який проявляється в гальмуванні патологічних гіперпластичних процесів у гормонозалежних органах і тканинах жіночої репродуктивної системи, а й є оптимальною та безпечною в лікуванні гіперпроліферативних захворювань жіночої репродуктивної сфери на тлі ожиріння, оскільки сприяє нормалізації ліпідного та вуглеводного обмінів у даного контингенту пацієнток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р712.5 + Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського