РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647694<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абрамчук В. С. 
Оптимізаційні методи розв'язування систем <$E bold {A x vec~=~b Vec}> / В. С. Абрамчук, І. В. Абрамчук, Д. О. Петрук, О. С. Пугач // Фіз.-мат. освіта. - 2017. - № 1. - С. 9-13. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що під час розв'язування сіткових і різницевих рівнянь математичної фізики, що описують різні реальні явища [4-11], виникають проблемні задачі - не розв'язані або мало досліджені в теорії систем лінійних алгебричних рівнянь. З ростом порядку матриці (розрідженої, довільної структури, невиродженої але погано зумовленої) зростає число зумовленості матриці, спадає швидкість збіжності ітераційних методів, яка залежить від похибок обчислень, від структури матриці, критерії прийняття наближених рішень стають не достовірними. І головне, чи існує принципова стратегія розробки ітераційних методів розв'язання вказаних проблемних задач. Мета роботи - проаналізувати причини, що стають на перешкоді ітераційним методам класу (1) стати ефективними; запропонувати принципово нову стратегію можливості побудови ефективних методів розв'язування систем <$E A x vec~=~b Vec> з невиродженими погано зумовленими матрицями великих порядків. За результатами дослідження запропоновано принципово новий підхід до розв'язування систем із довільними дійсними не виродженими погано зумовленими матрицями великих порядків, що базується на використанні системи повних базисів криловського типу у просторі R<^>n. Перспективним напрямком є застосування методу до розв'язування різницевих еліптичних рівнянь, матриці яких містять ортогональні підсистеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: В311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського