РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647976<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сорокман Т. В. 
Морфофункціональний стан щитоподібної залози в дітей з уродженим гіпотиреозом / Т. В. Сорокман, С. В. Сокольник, О. В. Макарова, І. І. Мещишена // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2017. - 13, № 1. - С. 45-49. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Захворювання щитоподібної залози (ЩЗ) займають перше місце серед усієї ендокринної патології і залишаються однією з найбільш складних проблем. Мета роботи - оцінити морфофункціональний стан ЩЗ в дітей із уродженим гіпотиреозом (УГ). Роботу засновано на даних обстеження 34 дітей з УГ: ультразвукове дослідження ЩЗ, визначення рівня тиреоїдних гормонів (тиреотропний гормон (ТТГ), вільний тироксин, тиреоглобулін). Статистичний аналіз проводився стандартними методами з використанням пакета програм StatSoft Statistica 6.0 для Microsoft Windows XP. У 67,6 % випадків діагноз був поставлений за скринінгом на УГ, у 32,4 % - поза скринінгом. У 22 пацієнтів тиреоїдна тканина не візуалізувалася в типовому місці, або сумарний обсяг її був значно менший від норми. У 12 пацієнтів ЩЗ перебувала в типовому місці, а обсяг її відповідав нормі або перевищував її верхню межу. У 55,6 % визначалися кісти (у 56 % - з дистопією ЩЗ, у 44 % випадків - з гіпоплазією ЩЗ). Усі вони розташовані паратрахеально: ліворуч - у 66,7 %, праворуч - у 13,3 %, у 20 % - з обох сторін. Встановлено виражений ступінь тиреоїдної недостатності у пацієнтів із вадами залози, однак при гіпоплазії ЩЗ рівень ТТГ перебував на більш низьких значеннях (p << 0,05) у порівнянні з дистопією. Обтяжена спадковість переважно за материнською лінією спостерігалася в 11,7 %, майже у третині випадків відзначався обтяжений акушерсько-гінекологічний анамнез, більше ніж у половини матерів були патологічні відхилення родової діяльності, та у 2,1 разу частіше, ніж у загальній популяції, траплялася переношена вагітність. Висновки: частота вроджених аномалій ЩЗ у дітей із УГ становить 64,7 %, більше ніж у половині випадків визначаються кісти. Виражений ступінь тиреоїдної недостатності зареєстровано у випадках гіпоплазії ЩЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського