РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000648026<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Риков С. О. 
Вивчення змін якості життя при вродженій патології органа зору у дітей раннього віку, як інструмент формування їхньої соціальної адаптації у майбутньому / С. О. Риков, Н. В. Медведовська, Ю. В. Баринов, А. А. Шевчик // Сімейна медицина. - 2017. - № 1. - С. 52-54. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення змін компонентів якості життя у дітей перших трьох років з вродженою патологією зорового аналізатора як інструменту формування їх соціальної адаптації в майбутньому. Науковою базою дослідження стали амбулаторно-поліклінічні відділення закладів охорони здоров'я м. Київ, в яких надається медична допомога дітям перших трьох років життя, зокрема з вродженою патологією органа зору. Первинним матеріалом були 498 анкет соціологічного дослідження за адаптованою версією стандартизованого опитувальника Childrenіs Visual Function Questionnaire (CVFQ), з яких 398 анкети з основної групи та 100 - з контрольної. Застосовували комплекс методів дослідження, основою для яких став системний підхід, а саме: медико-статистичний і соціологічний (анкетне опитування з попереднім повідомленням респондентам про мету та завдання дослідження, одержання попередньої усної добровільної згоди на участь в анонімному анкетуванні). За результатами дослідження було з'ясовано, що батьки дітей з контрольної групи оцінили загальний зір своїх дітей сумарно в 89,75 +- 1,33 бата проти 60,25 +- 1,96 бата за сумарною оцінкою батьків дітей з основної групи (різниця склала 32,87 %; p << 0,001). У цілому, за оцінками батьками якості життя дітей раннього віку, в основній групі сумарна кількість балів склала 64,89 +- 1,01 проти 84,67 +- 0,92, з різницею в 23,4 % (p << 0,001). Заключення: проведене дослідження доводить наявність змін якості життя дітей раннього віку за наявності у них порушень зору. Це обгрунтовує доцільність посилення заходів щодо своєчасного виявлення та лікування порушень зорових функцій у дітей, згідно діючих медико-технологічних документів. Співпраця сімейного лікаря та дитячого офтальмолога у межах своїх компетенцій щодо порушення функцій зорового аналізатора з перших днів життя дитини надає змогу здійснювати ефективний тривалий нагляд за родиною, запобігаючи розвиток медико-соціальної дезадаптації як самої дитини, так і її родини. Результати дослідження змін компонентів якості життя є інформативними щодо майбутнього соціального функціонування дитини, її родини, відношення її близьких до захворювання та призначеного лікування, його виконання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського