РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000648419<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондарчук С. В. 
Спін-залежна реакційна здатність арильних катіонів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / С. В. Бондарчук; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню електронної будови та параметрів реакційної здатності арильних катіонів у контексті її кількісного описання зокрема у реакціях з π-нуклеофілами, внутрішньомолекулярної циклізації деяких орто-похідних і рекомбінації. Показано, що електрофільність синглетних іонів Аг+ є значно вищою у порівнянні з триплетними катіонами. На основі порівняння індексів електрофільності реагентів і продуктів, а також ентальпій реакцій циклізації деяких орто-заміщених катіонів Аг+ у синглетному стані розкрито термохімічний зміст принципу максимальної жорсткості та мінімальної електрофільності, що визначають найбільш енергетично вигідний напрям реакції. Особливу увагу приділено механізму реакцій арильних катіонів з π-нуклеофілами та знайдено, що енергія синглет-триплетного розщеплення останніх корелює із бар’єром активації. Існування поданої кореляції стає зрозумілим за об’єднання рівняння Майра-Патца й основного рівняння теорії перехідного стану. Цей факт розкриває багатоконфігураційну природу перехідного стану реакцій Аг+ π-нуклеофілів. Показано, що за взаємодії з парамагнітними каталізаторами, зокрема атомом Купруму, енергія синглет-триплетного розщеплення етилену зменшується до 0.47 еВ. Особливу увагу приділено структурі, спектрам та індексам реакційної здатності дикатіонів, що утворюються за рекомбінації триплетних катіонів Аг+. Розкрито вплив аніонів на їх УФ-спектри, запропоновано шляхи подальших хімічних перетворень дикатіонів у нейтральних і слабколужних розчинах, а також знайдено ряд потенційних дескрипторів "структура-активність" канцерогенної дії бензидину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221 + Г252.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421582 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського