РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000648441<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко К. М. 
Вплив пренатальної гіпоксії на ембріональне формування гістоархітектури та ультраструктури передсердного міокарда щурів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / К. М. Шевченко; ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України". - Дніпропетровськ, 2016. - 20, [1] c. - укp.

Встановлено, що гостра пренатальна гіпоксія призводить до перевищення відносного об'єму сполучної тканини та судин гемомікроциркуляторного русла, однак зазначені зміни поступово відновлюються та наближаються до контрольних величин у постнатальному періоді розвитку. За умов хронічної пренатальної гіпоксії відбувається істотне підвищення проліферативної активності кардіоміоцитів, фібробластів і ендотеліоцитів, що суттєвого порушує тканинну архітектуру міокарда передсердь щурів. На підставі ультраструктурного аналізу доведено, що гостра пренатальна гіпоксія призводить до зниження чисельної щільності та відносного об’єму секреторних гранул, ушкодження мітохондрій та міофібрил. За умов хронічної пренатальної гіпоксії у кардіоміоцитах передсердь щурів відбувається зміщення співвідношення між різними типами специфічних гранул у бік новоутворених гранул, переважання відносного об’єму комплексу Гольджі, порушення структури мітохондрій, пригнічення накопичення міофібрил. Через 30 діб після впливу хронічної пренатальної гіпоксії зберігаються стійкі постгіпоксичні зміни секреторного, мітохондріального та скоротливого апаратів кардіоміоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.89*692.123 + Р410.13-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421604 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського