РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000648464<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вєтрова К. В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності корекції токсичних ефектів протипухлинних препаратів похідними глюкозаміну та їх комбінацією з кверцетином : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 14.03.05 / К. В. Вєтрова; Нац. фармацевт. ун-т. - Харків, 2015. - 22 c. - укp.

Дисертація присвячена експериментальному обгрунтуванню застосування похідних глюкозаміну та їх комбінації з кверцетином для оптимізації підходів до профілактики та корекції токсичних ефектів протипухлинних препаратів. У скринінгових дослідженнях на мишах показано здатність похідних глюкозаміну та їх комбінації з кверцетином зменшувати загальнотоксичну дію протипухлинного антибіотика доксорубіцину. У дослідах "in vitro" доведено, що похідні глюкозаміну та їх комбінація з кверцетином не чинять цитотоксичної дії на інтактні клітини кісткового мозку щурів та підвищують їх життєздатність на тлі дестабілізуючого впливу доксорубіцину. На етапах поглибленого фармакологічного вивчення встановлено коригуючий вплив глюкозаміну гідрохлориду та комбінації глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну з кверцетином на перебіг цитостатик-індукованої токсичності (на тлі доксорубіцину, циклофосфаміду, метотрексату) в експериментах на щурах. Під впливом досліджуваних об'єктів спостерігається пригнічення процесу перекисного окиснення ліпідів і проявів цитолізу, зменшення запалення та дистрофії, вірогідне зниження летальності тварин (на моделі доксорубіцинової інтоксикації), зменшення проявів імуносупресії (на моделі циклофосфамідної інтоксикації). Доведено регулювальний вплив досліджуваних об'єктів на процес доксорубіцин-індукованої загибелі клітин, опосередкований втручанням у bcl-2-залежні механізми контролю апоптозу. На підставі проведеного комплексу фармакологічних досліджень обрано перспективний об'єкт - комбінацію глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну з кверцетином - який планується для подальшого впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р419.45-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421978 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського