РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000648518<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Уховська Т. М. 
Особливості шлунково-кишкових бактеріозів свиней та розробка засобів їх специфічної профілактики : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Т. М. Уховська; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 25 c. - укp.

За результатами бактеріологічного моніторингу та на підставі власних досліджень одержано нові дані щодо найбільш поширених бактеріозів свиней, пов'язаних з ураженням шлунково-кишкового тракту (ШКТ), в господарствах різних регіонів України упродовж 2010 - 2015 рр. Визначено основний видовий спектр мікроорганізмів в асоціаціях за перебігу бактеріозів свиней, ускладнених іншими патогенами. Вперше розроблено експериментальний зразок асоційованої інактивованої вакцини "Вельшиколісан" проти анаеробної дизентерії молодняка, інфекційної ентеротоксемії, набрякової хвороби, колібактеріозу тварин. Одержано патент України на корисну модель № 75304 "Вакцина "Вельшиколісан" асоційована інактивована концентрована проти анаеробної дизентерії молодняка, інфекційної ентеротоксемії, набрякової хвороби, колібактеріозу тварин" від 26.11.2012 р. Досліджено антигенні властивості експериментального зразка асоційованої вакцини "Вельшиколісан" на щеплених кролях і встановлено рівень зростання титрів специфічних антитіл до антигенів C. perfringens тип В і E. coli у 5,0 разів, до антигену C. perfringens тип С - у 4,0 рази (р<0,001). Імуногенна ефективність вакцинного препарату забезпечувала збереженість щеплених білих мишей у середньому на 83,3 % за одночасної загибелі 90,0 % нещепленого поголів'я. Вперше встановлено, що застосування експериментального зразка асоційованої вакцини "Вельшиколісан" активізує природні клітинні фактори захисту та гуморальну ланку імунітету із вірогідним зростанням показників фагоцитарної активності до антигенів C. perfringens типів В, С і E. coli; показників інтенсивності фагоцитозу й опсонічних індексів; рівня титрів специфічних аглютинінів до C. perfringens типів В, С та E. coli; показників Ƴ-глобулінової фракції білка, концентрації загальних імуноглобулінів, рівня ЦІК і титрів гетерофільних аглютинінів. Доведено, що дослідний зразок вакцинного препарату забезпечує формування специфічного імунітету, підвищує показники природної резистентності у щеплених тварин, сприяє зниженню захворюваності, сприяє покращенню економічних показників після застосування вакцини у господарствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422245 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського