РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000648551<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савенко О. А. 
Збудники бактеріозів сегетальної рослинності агрофітоценозу пшениці : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / О. А. Савенко; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. - Київ, 2016. - 24 c. - укp.

Встановлено, що бур'яни в агрофітоценозі пшениці як за інтенсивної, так і за органічної систем землеробства є екологічною нішею фітопатогенних бактерій: Pseudomonas syringae, Pseudomonas sp., P. fluorescens, Pectobacterium carotovorum, Pantoea agglomerons і Xanthomonas translucens, які спричинюють хвороби зернових культур. На бур'янах виявлено також Р. viridiflava та дріжджі Rhodosporidium diobovatum і Rhodotorula sp., які не характерні для пшениці. Виділені патогени є близькоспорідненими зі збудниками бактеріальних хвороб пшениці за дослідженими біохімічними, хемотаксономічними, серологічними та генетичними властивостями. Більшість виділених з бур'янів збудників хвороб мають широкий діапазон ураження різних видів сегетальної рослинності та зернових культур. Показано можливість існування у природі високоагресивних для бур'янів штамів P. syringae, які не уражують пшеницю. Відібрані штами можуть уражувати кілька видів багаторічних бур'янів, що робить їх перспективними для розроблення біопрепаратів для знешкодження бур'янів у посівах пшениці. Встановлено високу антагоністичну активність Bacillus sp. 113 щодо штамів P. syringae та P. viridiflava, які уражують бур'яни. Тому цей штам може бути використано для розробки біопрепарату для захисту від збудників бактеріозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського